Certyfikaty

Potwierdzenie jakości naszych tkanin

Posiadanie odpowiednich certyfikatów to konkretne potwierdzenie dbałości z jaką podchodzimy do naszej pracy. Fabryki, w których produkowane są tkaniny Himmeltek®, spełniają wszelkie normy jakości. Sprawdzane są regularnie przez Institut Fresenius, a także akredytowane jednostki kontrolowane przez Polskie Centrum Akredytacji oraz Ukraińską Narodową Agencję Akredytacyjną. Posiadamy certyfikat Oeko-Tex®, który jest dla Państwa dostępny. Współpracujemy z Instytutem Włókiennictwa w Łodzi – posiadamy „Certyfikaty Zgodności” naszych tkanin, do produkcji odzieży medycznej i roboczej, z wymaganiami, co potwierdziły szczegółowe badania laboratoryjne.

Co to jest certyfikat Oeko-tex?

Oeko-tex® Standard 100 to system do testowania i certyfikacji surowców np. przędzy, półproduktów ( tkaniny, dzianiny) i gotowych wyrobów włókienniczych m.in. odzieży, konfekcji pościelowej np. kołder, poduszek i tekstyliów dekoracyjnych takich jak obrusy i zasłony. Otrzymanie certyfikatu świadczy o jakości i bezpieczeństwie surowców i produktów włókienniczych, które na co dzień mają kontakt ze skórą człowieka, a także materiałów, które współtworzą dany produkt tekstylny np. nici do szycia, metki. Badania potwierdzające bezpieczeństwo prowadzone są w wielu laboratoriach na całym świecie- w Polsce jedyną placówką, która zajmuje się złożonymi procesami, badaniem próbek i wydawaniem certyfikatów Oeko-tex® Standard 100 jest Instytut Włókiennictwa w Łodzi. Kryteria do prowadzonych szczegółowych badań są takie same w każdym kraju na świecie, a instytuty, które uprawnione są do wydawania certyfikatów to  placówki niezależne ze stowarzyszenia Oeko-tex®.

W zależności od przeznaczenia tekstyliów, intensywności kontaktu i wrażliwości skóry człowieka- wyróżnia się klasy produktów:

  • Klasa I - to produkty przeznaczone dla niemowląt i dzieci do 3 lat- przywiązuje się do nich szczególną uwagę, ze względu na niebezpieczeństwo przeniesienia szkodliwych substancji nie tylko przez skórę, ale też przez układ pokarmowy np. zabawki, ubranka dziecięce, konfekcja pościelowa,
  • Klasa II -  produkty, które mają bezpośredni kontakt ze skórą m.in. bielizna, obrusy,
  • Klasa III - części gotowych produktów lub artykuły, które nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą np. ocieplina do kurtek, wkłady do poduszek,
  • Klasa IV – tekstylia domowe dekoracyjne takie jak: zasłony, firany, rolety okienne,

Warunkiem otrzymania certyfikatu Oeko-tex® Standard 100 jest spełnienie wszystkich wymaganych kryteriów- nie tylko  przez materiały włókiennicze, z których wykonany jest finalny produkt, ale też elementy takie jak zamki błyskawiczne i nadruk. Certyfikat Oeko-tex® Standard 100 to gwarancja jakości i bezpieczeństwa.

Wyroby włókiennicze aby otrzymać certyfikat Oeko-tex® Standard 100, muszą zostać poddane wnikliwym badaniom laboratoryjnym- nie mogą zawierać takich substancji szkodliwych, jak barwniki mutagenne i kancerogenne, formaldehyd, pestycydy, metale ciężkie i wiele innych. Po wykonaniu szczegółowych badań, tworzony jest raport i na jego podstawie wydawany jest certyfikat Oeko-tex® Standard 100 świadczący o kategorii produktu i jego bezpieczeństwie.

 

Czym jest Certyfikat Zgodności?

Instytut Włókiennictwa w Łodzi, na podstawie szczegółowych badań laboratoryjnych, ocenia, czy produkt poddany badaniom spełnia wymagania zawarte w normach, przepisach prawnych i kryteriach technicznych. 

Posiadane przez naszą hurtownię certyfikaty zgodności potwierdzają, że oferowane przez nas tkaniny, wyszczególnione w treści certyfikatów, spełniają wymagania zawarte w normach dotyczących tekstyliów:

  • do produkcji odzieży roboczej, 
  • przeznaczonych dla placówek opieki zdrowotnej i socjalnej, 
  • do produkcji odzieży ochronnej.

Certyfikaty Instytutu Włókiennictwa, to potwierdzenie bezpieczeństwa wyrobów tekstylnych i podkreślenie, że firma jest partnerem godnym zaufania.

Certyfikat Instytutu Włókiennictwa w Łodzi (art. 1203EU i 1124EU)
Certyfikat zgodności wydany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi dotyczący tkanin 1203EU i 1124EU
Certyfikat zgodności wydany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi dotyczący tkanin 1203EU i 1124EU
Certyfikat Instytutu Włókiennictwa w Łodzi (art. 2604,  1105EU i 1106EU)
Certyfikat zgodności wydany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi dotyczący tkanin 2604, 1105EU i 1106EU
Certyfikat zgodności wydany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi dotyczący tkanin 2604, 1105EU i 1106EU
Certyfikat OEKO-TEX
Certyfikat OEKO-TEX wydany przez akredytowaną jednostkę badawczo-laboratoryjną
Certyfikat OEKO-TEX wydany przez akredytowaną jednostkę badawczo-laboratoryjną