Mikrofibry

Mikrofibry- nowoczesne materiały na konfekcję pościelową i eleganckie narzuty na łóżko

Sprawdź naszą ofertę tkanin z mikrowłókien poliestrowych!

Mikrofibra MF616

65 g/m2

100% poliester

Mikrofibra MF622

65 g/m2

100% poliester

Mikrofibra MF716/ MF722/ MF724

75 g/m2

100% poliester

Mikrofibra MF1116/ MF1124

110 g/m2

100% poliester

Mikrofibra Adamaszek Paski ME822

85 g/m2

100% poliester

Opis tkaniny:

Mikrofibry to tkaniny wyprodukowane z cienkich mikrowłókien poliestrowych lub innych mikrowłókien syntetycznych np. poliamidowych. W zależności od kształtu, jaki nadaje się mikrowłóknom w procesie produkcji, mogą mieć one różne właściwości- wpływ na to ma również sam produkt końcowy w postaci tkaniny oraz sposób jej wykończenia. Jednakże, te gęsto tkane materiały, mają wiele wspólnych cech- przede wszystkim mikrofibry wyróżnia duża wytrzymałość, szybkie odprowadzanie wilgoci z powierzchni materiału, a także odporność na zasiedlanie się na tkaninie mikroorganizmów, takich jak roztocza. Mikrofibra- nazywana również mikrofazą, jest tkaniną łatwą w pielęgnacji. Można ją prać przy użyciu delikatnych środków piorących i w niskich temperaturach. Mikrofibra poliestrowa może być także prasowana na niższych trybach prasowania, w niskiej temperaturze. Tkaniny z mikrowłókien wyróżniają się nie tylko wytrzymałością- przede wszystkim są to materiały, delikatne, bardzo przyjemne w chwycie tzw. skórka brzoskwini, miękkie i dobrze układające się. Wszystkie te cechy przekładają się na ich dużą popularność wśród producentów- często wybierane są na pościele z mikrofibry, na kołdry antyalergiczne i narzuty pikowane do sypialni. Mikrofibrę stosuje się także w branży odzieżowej na spodenki sportowe.

Walory użytkowe:

 • Mikrofibra to materiał delikatny, ale gęsto tkany i bardzo wytrzymały, 
 • tkaniny z mikrowłówkien są komfortowe w codziennej pielęgnacji i użytkowaniu,
 • Mikrofaza poliestrowa jest tkaniną dobrze układającą się, lekką i miękką,
 • cienka tkanina z mikrowłókien jest materiałem dobrze odprowadzającym wilgoć,
 • mikrowłókna poliestrowe są hipoalergiczne i przyjazne dla alergików 
 • Mikrofibry mają szeroki wachlarz zastosowań w branży pościelowej i odzieżowej.

W ciągu ostatnich kilku lat dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju produkty hipoalergiczne. Wiele osób cierpi z powodu alergii na roztocza, dlatego też, coraz częściej, mikrofibra wybierana jest przez producentów jako materiał do produkcji konfekcji pościelowej. Kołdra antyalergiczna i pościel z mikrofibry to podstawa w sypialni każdego alergika- zapewni mu zdrowy i spokojny sen. Mikrofibra, mimo iż wyprodukowana jest z syntetycznych mikrowłókien poliestrowych, wbrew powszechnym stereotypom, jest tkaniną, która bardzo dobrze „oddycha”, a wilgoć odparowuje szybko z jej powierzchni. Dzięki temu kołdry i pościele wykonane z mikrofibry, zapewniają komfort termiczny i zapobiegają wychłodzeniu- cecha ta sprawdza się również w śpiworach, gdzie tkanina z mikrowłókien stosowana jest jako warstwa wewnętrzna. Mikrofibry to tkaniny, które bardzo dobrze poddają się pikowaniu na podkładzie z włókniny i flizeliny, w związku z tym są materiałami popularnymi na pikowane pokrowce do materacy i narzuty dwustronne do sypialni. Tego typu narakrycia są bardzo modne, a producenci oferują pikowanie różnego rodzaju wzorów geometrycznych takich, jak serca, gwiazdki i fale, które mogą ozdobić pokój dziecięcy i młodzieżowy. Do sypialni sprawdzą się również poduszki dekoracyjne i narzuty z Mikrofibry MF622 pikowane w romby, plaster miodu, czy motywy liści i kwiatów. Dla osób lubiących kontrastowe połączenia, producenci konfekcji pościelowej, proponują pledy i kołdry z mikrofazy w niezwykle bogate wzory patchworkowe. Patchwork to połączenie tkanin o różnych motywach i kolorach, które pozwala stworzyć oryginalny element dekoracji sypialni lub pokoju dziecięcego. Zwykle patchwork tworzy się łącząc fragmenty tkaniny o odpowiednim kształcie w powtarzającym się układzie. W produkcji przemysłowej taki wzór drukowany jest bezpośrednio na materiale z mikrowłókien, a następnie pikowany razem z podkładem. Pościelowa biała mikrofibra np. MF616, MF716, MF1116 drukowana jest także w modne motywy botaniczne- kwiatowe, tropikalne liście, a także wzory geometryczne i postaci z bajek do pokoju dziecięcego. W ten sposób z poliestrowej mikrofibry powstają piękne i stylowe dodatki do wystroju wnętrz- poduszki, pościele, kołdry i eleganckie narzuty. 

Co można wyprodukować z tkanin Mikrofibry?

 • lekkie poduszki antyalergiczne z mikrowłókien z wkładem silikonowym, 
 • antyalergiczne kołdry- niezbędny element w sypialni każdego alergika,
 • pikowane pokrowce ochronne na materace
 • dwustronne pikowane narzuty do pokoju dziecięcego lub sypialni,
 • drukowane we wzory narzuty i pościele z mikrofazy,
 • pikowane i gładkie poduszki dekoracyjne, reklamowe i turystyczne,
 • śpiwory turystyczne z tkaniny wewnętrznej z mikrowłókien,
 • komfortową w użytku odzież sportową np. spodenki kąpielowe,
 • maseczki ochronne wielorazowe z miękkiej mikrofibry. 
 • akcesoria dla branży funeralnej

Mikrofibra od wielu lat wykorzystywana jest w branży reklamowej do produkcji poduszek z logo firmy lub personalizowaną dedykacją dla bliskiej osoby. Takie gadżety, to świetna i trwała reklama dla firmy oraz upominek, który na długo zapadnie w pamięć obdarowanej osobie. Pikowane poduszki w formie rogali znane są już od dawna wszystkim, którzy lubią podróże w odległe zakątki- miękka poduszka może znacznie poprawić komfort snu w czasie długiej trasy. Ten, z pozoru, delikatny materiał z powodzeniem stosowany jest również w branży odzieżowej. Mikrofibra, dzięki swoim właściwościom, wykorzystywana jest w produkcji maseczek ochronnych wielorazowych. Ta łatwa w pielęgnacji tkanina będzie odporna na wielokrotne pranie i prasowanie, a jej delikatna struktura jest przyjazna dla skóry twarzy. Cienka mikrofibra nie chłonie potu tak jak tkaniny z włókien naturalnych, a mikro pory zapewniają dobrą wentylację i cyrkulację powietrza. Dlatego ta lekka tkanina popularna jest także na spodenki i koszulki sportowe. Odzież z mikrofibry jest najczęściej wybierana przez biegaczy, wspinaczy górskich i kolarzy- przy intensywnym wysiłku zapewnia dużo większy komfort użytkowania niż ubrania z bawełny. Tkanina z mikrowłókien np. MF1116 świetnie sprawdza się na spodenki kąpielowe, ponieważ jest materiałem, który bardzo szybko schnie, a przy tym to materiał lekki i wytrzymały. Jest to szczególnie ważne podczas użytkowania tego typu odzieży poza domem- na plaży, basenie, czy podczas codziennych treningów na łonie natury. Mikrofibry to tkaniny uniwersalne, które sprawdzają się do szycia różnego rodzaju produktów codziennego użytku. Tkaniny z mikrowłókien stosowane są także w branży funeralnej do produkcji akcesoriów np. materacy. 

Dostępne kolory Mikrofibry:

Posiadamy w ofercie, najbardziej popularną wśród producentów konfekcji pościelowej (kołder, poduszek), mikrofibrę w kolorze białym, która sprawdzi się również w druku oraz tkaninę MF622 w wyciszających kolorach jasnego i ciemnego brązu, jasnej mięty, turkusu, neutralnych odcieni szarości i czerni popularnych na pikowane narzuty dwustronne i poduszki dekoracyjne.