Tkanina Mikrofibra MF716/ MF722/ MF724

Tkanina Mikrofibra to uniwersalny materiał na konfekcję pościelową np. narzuty, kołdry, pościele oraz materace.

Opis tkaniny:

Materiał Mikrofibra MF716/ MF722/ MF724 to tkanina o gramaturze 75g/m2 wyprodukowana z syntetycznych mikrowłókien poliestrowych. Biała mikrofibra to tkanina gęsto tkana o charakterystycznym gładkim, matowym wykończeniu, jak tzw. „skórka brzoskwini”. Mikrofaza poliestrowa, o gramaturze 75g/m2, występuje u nas w trzech szerokościach: 165cm(MF716), 225cm (MF722) i 240cm (MF724). Mikrofibry to lekkie i wytrzymałe tkaniny, które dzięki mikroporom są materiałami przewiewnymi i szybkoschnącymi, a zastosowane w produkcji mikrowłókna poliestrowe sprawiają też, że powierzchnia materiału odporna jest na zasiedlanie się na niej mikroorganizmów takich jak roztocza, bakterie, grzyby. Dzięki tym właściwościom zapewniają użytkownikom komfort, są też łatwe w codziennej pielęgnacji. Mikrofibry poliestrowe można prać w temperaturze do 40°C i prasować w niższych temperaturach.

Walory użytkowe:

 • materiał mikrofibra to tkanina o gęstym splocie- gładka i przyjemna w dotyku
 • lekka mikrofaza to tkanina szybkoschnąca i dobrze „oddychająca” ,
 • mikrofibra to materiał, który można prać  i prasować w niskich temperaturach,
 • biały materiał mikrofibra to tkanina, która dobrze sprawdza się w druku, 
 • mikrofibry MF716, MF722, MF724 to materiały do pikowania,
 • poliestrowy materiał mikrofibra, w różnych szerokościach, stosowany jest do produkcji pościeli,
 • materiał mikrofibra w kolorze białym to tkanina uniwersalna i korzystna cenowo.

Gładka tkanina z mikrowłókien w kolorze białym, to materiał najczęściej wybierany do produkcji konfekcji pościelowej takiej jak kołdry, poszewki i pościele. Tekstylia z materiału mikrofibry sprawdzają się do codziennego użytku w domu, ale także dla branży hotelarskiej, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych. Mikrofibra to tkanina, która często wykorzystywana jest do produkcji pikowanych kołder- dziecięcych i dla dorosłych. Kołdry z materiału mikrofibry pikowane są prostymi przeszyciami albo bardziej ozdobnymi wzorami geometrycznymi, modele dziecięce dekorowane są takimi motywami, jak misie lub kaczuszki. Z białej tkaniny mikrofibry powstają kołdry antyalergiczne, a także ochronne pokrowce na materace, które mogą przedłużać trwałość materaca- są też znacznie wygodniejsze w pielęgnacji.

Co można wyprodukować z materiału Mikrofibry?

 • łatwą w pielęgnacji pościel hipoalergiczną z poliestrowego materiału mikrofibry,
 • tanie kołdry i pościele dla hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych,
 • konfekcję pościelową z materiału mikrofibry do użytku domowego np. kołdry, narzuty,
 • praktyczne pokrowce ochronne z mikrofazy na materace,
 • maseczki ochronne wielokrotnego użytku z cienkiej tkaniny mikrofibry,
 • śpiwory z tkaniną wewnętrzną z materiału mikrofibry,
 • wzorzystą konfekcję pościelową z materiału mikrofibry drukowanego w modne wzory,
 • drukowane gadżety dla branży reklamowej z białej tkaniny mikrofibry,
 • biały materiał mikrofibra to tkanina do produkcji akcesoriów dla branży funeralnej.

Mikrofibry to tkaniny, które doskonale sprawdzą się do produkcji maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Ten uniwersalny materiał popularny jest jako materiał wewnętrzny do śpiworów- zastosowanie go w tego rodzaju produktach pozwala na zachowanie komfortu termicznego podczas noclegów w terenie, a w razie przemoknięcia na bardzo szybkie wysuszenie, ponieważ poliestry to z reguły tekstylia hydrofobowe (odpychające cząsteczki wody). Biała mikrofibra to tkanina bardzo dobrze sprawdzająca się do druku- stworzyć z niej można oryginalne pościele, narzuty na łóżko, poduszki dekoracyjne i turystyczne. Drukowana mikrofibra, to materiał wykorzystywany w branży reklamowej na różnego rodzaju akcesoria np. poduszki z logo lub dedykacją.

Dostępne kolory tkaniny Mikrofibry MF716/ 722/ 724:

Posiadamy w ofercie mikrofibrę M716 i MF724 w kolorze białym, który sprawdzi się jako gładka tkanina na konfekcję pościelową, maseczki i artykuły dla branży reklamowej. Oferujemy również mikrofazę MF722 w kolorze jasnej mięty, która także stosowana jest do pikowania i m.in. produkcji kołder antyalergicznych.

Tkanina Mikrofibra MF716/ 722/ 724 w kolorze białym (0008)

Tkanina Mikrofibra MF722 w kolorze jasnej mięty (6007)

Kolory Tkaniny Mikrofibry  wyświetlane na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.