Ortaliony

Wodoodporne Ortaliony- tkaniny na każdą porę roku

Sprawdź naszą ofertę na wszechstronne Ortaliony!

Tkanina Wodoodporna Ortalion L790

65 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S42

110 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna Oxford M700

210 g/m2

100% poliester + PVC

Tkanina Wodoodporna SU615

190 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna SOFTSHELL SL19

190 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna SOFTSHELL SL32

320 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Opis tkaniny:

Za oknem pada deszcz i wieje porywisty wiatr? To idealny czas, w którym sprawdzi się kurtka ortalionowa. Ortaliony to tkaniny o mocnych splotach z przędzy z włókien syntetycznych m.in. poliestrowych. Tkaniny ortalionowe, dzięki swojej zwartej strukturze, doskonale chronią przed wiatrem, a często stosowana w ich produkcji apretura sprawia, że są także tkaninami wodoodpornymi. Spośród innych materiałów wyróżniają się dużą wytrzymałością na intensywne użytkowanie w tym rozciąganie- to zdecydowanie tkaniny do zadań specjalnych. Odporne na uszkodzenia mechaniczne i tarcie cienkie materiały ortalionowe są doskonałymi tkaninami na okrycia wierzchnie, jak kurtki i płaszcze, ale też do produkcji akcesoriów codziennego użytku np. toreb. Ortaliony to tkaniny lekkie, gładkie i nie prześwitujące, charakterystycznie szeleszczące. Wszystkie te cechy ortalionów sprawiają, że są to materiały praktyczne i sprawdzające się w różnych warunkach atmosferycznych. Tkaniny wodoodporne takie jak ortalion nie wymagają częstego prania -wszelkie zabrudzenia są łatwe do usunięcia, a sam materiał schnie bardzo szybko.

Walory użytkowe:

 • odzieżowe ortaliony, to tkaniny odporne na rozciąganie i tarcie,
 • kurtkowe Ortaliony są materiałami odpornymi na różnego rodzaju warunki atmosferyczne,
 • Ortaliony to tkaniny szeleszczące o gładkiej, matowej lub połyskującej powierzchni
 • wodoodporne tkaniny ortalionowe są bezproblemowe w pielęgnacji
 • materiały ortalionowe stosowane są w wielu różnych branżach np. odzieżowej i reklamowej
 • białe ortaliony sprawdzają się w druku, do pikowania i haftu

Kurtkowe ortaliony to tkaniny popularne nie tylko wśród sportowców- biegaczy, wspinaczy górskich i miłośników jazdy na rowerze. To tkaniny, których używają tak naprawdę wszyscy- nawet jeśli nie posiadają w szafie kurtki ortalionowej. Odzież ortalionowa sprawdza się na kurtki, płaszczyki dziecięce, peleryny ochronne i fartuszki dla przedszkolaków. Wodoodporny ortalion stosowany jest do szycia kurtek stadionowych dla kibiców klubów sportowych, popularny jest także jako materiał dresowy na spodnie. Mecz za chwilę ma się zacząć, a nad stadionem przechodzi właśnie ulewa, a może w trakcie weekendowej wycieczki rowerowej złapała cię burza? Kurtka ortalionowa doskonale sprawdzi się w takich sytuacjach- ochroni przed wiatrem i deszczem, zabezpieczy też przed wychłodzeniem. Lekka kurtka z ortalionu spakowana do małego woreczka, to gadżet, który zmieści się w małym plecaku lub sakwie rowerowej- nie zajmie dużo miejsca, a w razie awaryjnej sytuacji, może stanowić dobrą ochronę przed złą pogodą. W małe poręczne woreczki pakowane są także torebki wielorazowe z ortalionu. Tego typu torby świetnie sprawdzą się na zakupach- są wytrzymałe, pojemne i ekologiczne, ponieważ nie trzeba ich wyrzucać po jednym użyciu, a odpowiednio pielęgnowane mogą służyć przez bardzo długi czas. Dużym powodzeniem cieszą się również worko-plecaki ortalionowe, które cenią już nie tylko dzieci, ale też dorośli. Zwykle plecaki tego typu szyte są z tkaniny gładkiej lub uprzednio zadrukowanej modnym wzorem.

Co można wyprodukować z tkanin ortalionowych?

 • okrycia wierzchnie tj. kurtki, płaszcze, kamizelki z materiału ortalionowego
 • lekkie ortaliony używane są do szycia dresów dla kibiców klubów piłkarskich
 • gładki i drukowany ortalion to dobry materiał na torby wielorazowe zakupowe
 • pikowane ortaliony stosowane są do szycia kurtek, kamizelek i toreb
 • odzież roboczą- kamizelki, kurtki i lekkie peleryny z ortalionu
 • wytrzymałe wodoodporne ubrania dla zwierząt domowych 
 • ortalionowe gadżety reklamowe z logo firmy np. torby, parasole, plecaki

Drukowane ortaliony stosowane są do produkcji odzieży wierzchniej- kurtka drukowana w kwiatowy wzór, lub motyw dżungli, to hit ostatnich kilku sezonów. Przeciwdeszczowy ortalion modny jest także do produkcji pikowanych płaszczy i kurtek zimowych. Odzież zimowa ocieplona puchem syntetycznym i zabezpieczona ortalionem, bardzo dobrze zabezpieczy przed mroźnym powietrzem. Zmienne warunki pogodowe, to zmora pracowników firm budowlanych i osób pracujących przy budowie dróg. Szczególnie w tych branżach sprawdzają się materiały wytrzymałe i funkcjonalne takie jak ortaliony m.in. S40/ S41 oraz S42. W zależności od grubości zastosowanej przędzy, ortaliony mogą stanowić lekką ochronę w kurtkach codziennych lub być materiałem wierzchnim do odzieży roboczej, gdzie odporność na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, ma bardzo duże znaczenie. Materiał ortalionowy, ze względu na lekkość i wytrzymałość, wybierany jest także przez producentów worków na buty, kosmetyczek i rożnego rodzaju pokrowców. Mocny i wodoodporny ortalion np. L790 świetnie sprawdza się także w branży zoologicznej do produkcji ubranek dla zwierząt- z taką ochroną każdy spacer z pupilem to przyjemność. Ortalion to tkanina używana także do produkcji gadżetów reklamowych- parasoli, toreb, plecaków worków i kurtek. Ortaliony to materiały niezwykle uniwersalne i praktyczne w zastosowaniu, a ich właściwości użytkowe sprawiają, że tkaniny te są niezmiennie popularne w wielu branżach.

Dostępne kolory Ortalionów:

Posiadamy w ofercie ortaliony białe, które sprawdzą się do druku i branży reklamowej. W naszej gamie kolorystycznej znajdują się także tkaniny ortalionowe w kolorze ceglastym, intensywnej czerwieni, jaskrawym pomarańczu, zieleni butelkowej i niebieskiego w odcieniu chabrowym. Oferujemy również ortaliony w różnych odcieniach szarości, granacie i głębokiej czerni.