Dzianina POLAR F950

Materiał Polar F950 to dzianina, z której uszyć można odzież termoaktywną, czapki zimowe, ciepłe koce i poduszki oraz akcesoria dla dzieci takie jak maty i maskotki.

Nazwa katalogowa: F950

Gramatura: 350 g/m2
Skład: 100% poliester

Szerokość: 150 cm 

Opis tkaniny:

Polar F950 jest dzianiną wytworzoną na maszynie dziewiarskiej z cienkiej syntetycznej przędzy poliestrowej. Dzianina polarowa często błędnie nazywana jest „tkaniną polarową”, jednak nie jest to wyrób tkany na krosnach. Elastyczne dzianiny to materiały, które zbudowane są z oczek prawych i lewych tworzonych przez maszynę dziewiarską, natomiast tkaniny to tekstylia, które powstają poprzez przeplatanie się nitek pionowo ułożonej osnowy z poprzecznie przechodzącym wątkiem. Ta podstawowa różnica sprawia, że materiał F950 jest dzianiną polarową, nie „tkaniną polarową”. Materiał polarowy to gruba dzianina, która powstaje poprzez strzyżenie i drapanie oczek splotu dziewiarskiego. Specyficzna budowa materiału polarowego sprawia, że jest to dzianina termoizolacyjna- dobrze utrzymująca ciepło. Jednak gęsta i zwarta budowa polarowego materiału nie ogranicza jego paroprzepuszczalności, ponieważ jest to dzianina drapana dobrze odprowadzająca wilgoć. Poliestrowy materiał polarowy, potocznie nazywany „tkaniną polarową” jest szybkoschnący, ponieważ syntetyczne włókna poliestrowe nie chłoną wody tak, jak np. wełna. Dzianina polarowa jest łatwa w pielęgnacji, ponieważ można ją prać w niskich temperaturach i jak większość dzianin nie wymaga prasowania.

Walory użytkowe:

 • materiał polarowy jest poliestrową dzianiną strzyżoną i drapaną, potocznie nazywaną „tkaniną polarową”,
 • dzianina polarowa posiada właściwości termoizolacyjne- zatrzymuje ciepło wewnątrz odzieży,
 • ciepły polarowy materiał  jest poliestrem dobrze oddychającym i szybkoschnącym,
 • puszysty materiał Polar F950 należy prać w niskich temperaturach,
 • materiału polarowego nie powinno się prasować- pozwala to na zachowanie puszystości dzianiny,
 • uniwersalny materiał polarowy jest popularny w produkcji konfekcji odzieżowej i artykułów tekstylnych.

Gęsta dzianina Polar F950 jest polarowym materiałem popularnym głównie do produkcji odzieży codziennej, roboczej i turystycznej. Z dzianiny polarowej, nazywanej powszechnie „tkaniną polarową” uszyć można ciepłe bluzy polarowe, które sprawdzą się jako część codziennej garderoby, ale także jako odzież zawodowa i outdoorowa, którą wykorzystać można szczególnie podczas chłodniejszych dni. Odzież z ciepłego materiału polarowego cenią nie tylko dorośli, ale także dzieci, ponieważ dzianina polarowa jest wyjątkowo przyjemna, miękka i miła w dotyku. Bluzy polarowe  to konfekcja najczęściej wybierana podczas wypraw w góry- zarówno podczas ciepłych, jak i chłodniejszych dni, gdzie w plecaku koniecznie musi znaleźć się lekka i szybkoschnąca odzież z  materiału polarowego, która nie zajmuje dużo miejsca, a w razie niższych temperatur, które mogą pojawić się na wyższych partiach, pozwoli na utrzymanie komfortu cieplnego. Dzianina F950 to polarowy materiał, z którego uszyć można także ciepłe kamizelki i kombinezony dziecięce.

Co można wyprodukować z Materiału Polarowego F950?

 • dzianina F950 to materiał polarowy do produkcji termoaktywnej odzieży np. bluz i kamizelek,
 • z polarowego materiału uszyć można czapki zimowe dla dorosłych i dzieci,
 • poliestrowy materiał polarowy to dzianina na kominiarki i kominy ocieplające,
 • materiał polarowy sprawdzi się w produkcji kocy i poduszek do użytku domowego lub w podróży,
 • z dzianiny polarowej uszyć można akcesoria tekstylne dla dzieci np. maty i przytulanki. 

Ocieplający materiał polarowy może sprawdzić się do szycia czapek zimowych, które lubią dzieci, a także dorośli. Dzianina na czapki z polaru może stanowić część stroju zawodowego np. dla pracowników zajmujących się utrzymaniem dróg, ale także wykorzystać można ją do produkcji nakryć głowy przeznaczonych dla turystyki. Z grubego dwustronnego materiału Polaru F950 uszyć można kominy zimowe i kominiarki, które często noszone są przez miłośników zimowego trekkingu po ośnieżonych górskich grzbietach. Materiał polarowy (pot. tkanina polarowa) to dzianina, z której wyprodukować można ciepłe koce polarowe i poduszki, które często występują w kompletach, do spakowania w praktyczny pokrowiec, i bardzo dobrze sprawdzają się, kiedy chcemy wypocząć podczas dłuższych podróży. Miękki i ciepły materiał polarowy sprawdzi się do szycia zabawek np. przytulanek, maskotek sensorycznych lub jako materiał na maty dla dzieci.

Dostępne kolory i wzory Materiału Polarowego F950?

Oferujemy materiał polarowy w intensywnym odcieniu koloru żółtego, ciepłym brązie, kolorze niebieskim i czerni.

Materiał Polarowy F950 w kolorze śnieżnobiałym (0001)

Materiał Polarowy F950 w kolorze cytrynowym żółtym (1752)

Materiał Polarowy F950 w kolorze ciemnym musztardowym (4234)

Materiał Polarowy F950 w kolorze ciemnej zieleni oliwkowej (4516)

Materiał Polarowy F950 w kolorze ciemnego granatu (5075)

Materiał Polarowy F950 w kolorze niebieskim (5144)

Materiał Polarowy F950 w kolorze zgniłej zieleni (6415)

Materiał Polarowy F950 w kolorze szarym (8501)

Materiał Polarowy F950 w kolorze szaro-brązowym (8606)

Materiał Polarowy F950 w kolorze czarnym (9077)

Kolory Materiału Polarowego F950 wyświetlone na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.