Tkaniny medyczne i na odzież roboczą

Elanobawełny to tkaniny na odzież roboczą i mundurki medyczne.

Sprawdź naszą ofertę certyfikowanych tkanin medycznych i roboczych!

Opis tkaniny:

Elanobawełny to tkaniny o splocie skośnym lub płóciennym, które wyprodukowane są z przędzy poliestrowo-bawełnianej. Najbardziej popularne mieszanki poliestru z bawełną występują w proporcjach: 50% PES/ 50% bawełny, 65% PES/ 35% bawełny, 80% PES/ 20% bawełny. Posiadamy także w ofercie elanobawełnę, która w składzie zawiera domieszkę włókien elastycznych elastanowych, dzięki którym odzież medyczna może być lepiej dopasowana i bardziej komfortowa w użytkowaniu. Odzież medyczna i robocza wymaga zastosowania w produkcji tkanin szczególnie wytrzymałych na intensywne użytkowanie, ale także na pranie w wyższych temperaturach (około 60°C) i prasowanie. Oferowane przez nas tkaniny na odzież roboczą i medyczną to certyfikowane materiały, które spełniają wymagania niezbędne dla odzieży roboczej, ochronnej, a także przeznaczonej dla placówek medycznych i socjalnych. Nasze tkaniny na odzież BHP posiadają także Certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100, który wyróżnia produkty nie zawierające w sobie szkodliwych substancji- tekstylia, które są bezpieczne pod tym kątem dla użytkowników. Elanobawełny to materiały o większej trwałości, które łączą w sobie najlepsze cechy poliestru i bawełny. Dzięki zastosowaniu w mieszance poliestru, tkaniny na odzież medyczną i roboczą są odporne na wielokrotne pranie, przyjemniejsze w dotyku i mniej podatne na trwałe zabrudzenia, natomiast dodatek bawełny sprawia, że materiał jest bardziej przewiewny i nie elektryzuje się. Odzież robocza z elanobawełny często stosowana jest na zewnątrz, w mniej sprzyjających warunkach pogodowych, dlatego np. na kurtki i kamizelki polecamy tkaninę Biver 9008, która posiada apreturę wodo-olejoodporną, chroniącą nie tylko przed deszczem, ale też trudnymi do usunięcia zabrudzeniami.

Walory użytkowe:

 • elanobawełna to tkanina z mieszanki włókien poliestrowych i bawełnianych,
 • tkaniny na odzież ochronną łączą w sobie cechy bawełny i poliestru,
 • certyfikowane elanobawełny są wytrzymałe na intensywne użytkowanie,
 • nasza elanobawełna posiada Certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100,
 • odzież medyczna i robocza z elanobawełny jest komfortowa w użytkowaniu,
 • tekstylia medyczne są bardziej odporne na wielokrotne pranie i prasowanie,
 • kolorowe elanobawełny posiadają intensywne i trwałe wybarwienia,
 • tkaniny na odzież roboczą są mniej podatne na trwałe zabrudzenia,
 • Elanobawełna Radus 1204 jest elastyczna i dobrze dopasowująca się do sylwetki,
 • Tkanina Biver 9008 jest elanobawełną wodo-olejoodporną.

Odzież medyczna to konfekcja, która wymaga szczególnych właściwości i odpowiednio dobranych tkanin, które nie tylko będą trwałe i odporne na wiele czynników, ale też komfortowe w codziennym użytkowaniu. Elanobawełna medyczna np. Radus 1202 i Radus 1203 to tkaniny, które doskonale sprawdzą się do produkcji odzieży dla pracowników ochrony zdrowia np. na fartuchy medyczne i laboratoryjne, bluzy, ochronne ubrania operacyjne, czepki i komplety odzieży. Bardzo popularne wśród medyków są żakiety medyczne damskie, tuniki, spódnice i sukienki. Nawet w pracowniczym uniformie pracownicy medyczni mogą czuć się wygodnie, dzięki naszej wyjątkowej elanobawełnie z włóknami elastycznymi (Radus 1204). Odzież medyczna uszyta z elastycznego materiału to propozycja dla osób lubiących bardziej dopasowane stroje np. bluzy lub spodnie medyczne. Cieńsze elanobawełny takie jak tkaniny Radus sprawdzą się również na odzież dla pracowników gabinetów stomatologicznych, weterynaryjnych i kosmetycznych- wszędzie tam, gdzie odzież musi być wytrzymała i komfortowa, ponieważ noszona jest przez wiele godzin każdego dnia. Mundurki dla pielęgniarek i lekarzy nie muszą być białe- bardzo modne od wielu lat jest kolorowa odzież medyczna. W ostatnim czasie wielu producentów odzieży medycznej, proponuje tekstylia medyczne drukowane w ciekawe wzory- zapewniają one schludny wygląd, ale też dopasowane są do charakteru noszącej go osoby. Elanobawełny o niższych gramaturach, to zdecydowanie materiały, które sprawdzają się na odzież medyczną- nasza hurtownia posiada także w ofercie tkaniny „cięższe”, które wykorzystywane są na wszelkiego rodzaju odzież roboczą, ale także na akcesoria codziennego użytku.

Co można wyprodukować z tkanin na odzież roboczą i medyczną?

 • elanobawełna to materiał na ochronne fartuchy medyczne i laboratoryjne,
 • lekkie ubrania operacyjne i czepki z elanobawełny Radus,
 • wytrzymałe i komfortowe w noszeniu bluzy i żakiety z tkaniny medycznej,
 • kolorowe tkaniny medyczne to materiały na spódnice, tuniki i sukienki, 
 • elastyczne i dobrze dopasowane stroje ochronne z elanobawełny Radus 1204,
 • drukowaną w modne wzory odzież dla pracowników ochrony zdrowia,
 • odzież dla gabinetów stomatologicznych, weterynaryjnych i kosmetycznych,
 • wytrzymałe kurtki robocze i kamizelki z elanobawełny o wyższej gramaturze,
 • ochronne spodnie i ogrodniczki z trwałej tkaniny na odzież roboczą,
 • trwała odzież dla pracowników gastronomii- fartuchy, zapaski kelnerskie,
 • ubrania robocze wodo-olejoodporne z tkaniny Biver 9008,
 • komfortową odzież dla służb mundurowych m.in. wojska i ochrony,
 • codzienną odzież wierzchnią z elanobawełny np. kurtki i parki,
 • torby wielorazowe i codzienne shopperki z tkaniny na odzież roboczą.

Elanobawełny to szeroka grupa tkanin o różnych gramaturach, które sprawdzają się także do produkcji odzieży zawodowej. Tkaniny na odzież roboczą wyróżniają się wyższą gramaturą i tym samym zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Z elanobawełny najczęściej produkowana jest odzież robocza taka jak kurtki, spodnie robocze i ogrodniczki. Tkaniny na odzież BHP sprawdzają się w wielu branżach- budownictwie, na odzież dla pracowników zajmujących się utrzymaniem i budową dróg, w zakładach stolarskich i w ogrodnictwie. Elanobawełna to materiał pożądany w tych gałęziach przemysłu, w których konieczne jest zapewnienie pracownikom odpowiedniej ochrony przed czynnikami takimi jak pył, oleje i smary. Tkaniną roboczą, która szczególnie sprawdza się w takich trudnych warunkach jest Biver 9008, który posiada apreturę wodo-olejoodporną. Wytrzymałe elanobawełny to tkaniny na odzież roboczą, które sprawdzą się także w branży gastronomicznej na fartuchy i odzież dla obsługi restauracji np. zapaski kelnerskie. Tkaniny na odzież zawodową to materiały, które poprawiają komfort pracy również służbom mundurowym np. w wojsku, więziennictwie i dla pracowników ochrony.  Cięższe tkaniny takie, jak elanobawełna Orion, Lukas i Pluton wykorzystywane są do produkcji modnych kurtek codziennych damskich i męskich- świetnie sprawdzają się na wiosenno-letnie parki i kurtki koszulowe. Kolejnym nietypowym zastosowaniem są torby wielorazowe lub shopperki, które w połączeniu z tkaninami o niższych gramaturach, pozwalają stworzyć oryginalne modne akcesoria. Elanobawełna to materiał, który z powodzeniem używany jest do produkcji haftowanych serwet i bieżników na stół. Oferowane przez naszą hurtownię tkaniny na odzież medyczną i roboczą, to elanobawełny o wszechstronnym zastosowaniu w wielu branżach.

Dostępne kolory tkanin na odzież medyczną i roboczą:

Posiadamy w ofercie tkaniny na odzież medyczną i roboczą w uniwersalnej bieli, która sprawdzi się także do druku oraz elanobawełny w bogatych paletach kolorystycznych dostosowanych do wymagań odzieży zawodowej.