Tkanina Elanobawełna Radus Stretch 1204

Tkanina medyczna Radus 1204 to elastyczny materiał na fartuchy, odzież medyczną i roboczą oraz akcesoria.

Opis tkaniny:

Elanobawełna Radus 1204 to tkanina medyczna, która w składzie zawiera mieszankę włókien poliestrowych, bawełnianych i elastanowych. Dodatek elastanu sprawia, że tkanina ta jest wyjątkowo elastyczna, dobrze dopasowuje się do sylwetki i zapewnia komfort podczas codziennego użytkowania. Tkanina medyczna Radus 1204, to elanobawełna, która w porównaniu do innych tkanin medycznych, jest wyjątkowo odporna na rozciąganie, a jej gęsty splot sprawia, że to także materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne wynikające z codziennego użytkowania. Radus 1204 to tkanina certyfikowana- posiada Certyfikat Zgodności Instytutu Włókiennictwa oraz Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100, które potwierdzają jej właściwości użytkowe i bezpieczeństwo dla człowieka. Elanobawełna 1204, to tkanina medyczna odporna na wielokrotne pranie w wyższych temperaturach do 60°C oraz prasowanie, co jest szczególnie ważne, ponieważ materiał ten zwykle stosuje się do produkcji odzieży dla pracowników służby zdrowia, gdzie intensywne użytkowanie może mieć wpływ na trwałość tkaniny. Dodatkowo tkanina ta posiada trwałe wybarwienia, odporne na działanie wysokiej temperatury i detergenty. Tkanina medyczna Radus 1204, to elanobawełna o bardzo dobrych właściwościach użytkowych, dlatego też jest tak często wybierana przez producentów odzieży medycznej, ale także dla gastronomii, hoteli i salonów kosmetycznych.

Walory użytkowe:

 • Radus 1204 to tkanina medyczna o gęstym i wytrzymałym splocie,
 • elanobawełna 1204 posiada w składzie elastan, dzięki któremu jest bardziej odporna na rozciąganie.
 • tkanina 1204 to certyfikowany wyrób włókienniczy, przeznaczony m.in. na odzież medyczną,
 • Radus jest tkaniną medyczną odporną na wielokrotne pranie i prasowanie,
 • tkanina medyczna posiada trwałe wybarwienia, odporne na intensywne użytkowanie,
 • elanobawełna Radus to tkanina medyczna o szerokim wachlarzu zastosowań.

Tkanina medyczna Radus 1204 to materiał, który cieszy się dużą popularnością i najczęściej wykorzystywany jest do produkcji mundurków medycznych dla pracowników placówek medycznych, ale także dla salonów fryzjerskich, laboratoriów i pracowników restauracji. Dodatek elastanu w składzie tkaniny, sprawia, że uszyć z niej można szczególnie komfortową odzież, o dopasowanych krojach. Tkanina medyczna z elastanem to bardzo dobry materiał na fartuchy, bluzy i komplety odzieży, która zapewni komfort użytkowania nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Z elanobawełny Radus uszyć można klasyczne stroje medyczne, jak żakiety, tuniki, dopasowane spódnice i sukienki. Elanobawełna z elastanem to tkanina, która sprawdzi się do szycia wygodnych spodni np. joggerów medycznych lub dopasowanych modeli tzw. „skinny”. Tkanina medyczna to także materiał stosowany do produkcji odzieży operacyjnej i czepków ochronnych. Materiał elastyczny sprawi, że pracownicy będą czuli się nie tylko komfortowo, ale też modnie, ponieważ tkania medyczna zapewnia możliwość szycia odzieży zgodnej z najnowszymi trendami - bogata kolorystyka pozwoli na dopasowanie koloru strojów do branży, dla której będą przeznaczone.

Co można wyprodukować z Elanobawełny Radus 1204?

 • odzież o dopasowanych krojach z elanobawełny z elastanem, 
 • fartuchy, bluzy i komplety odzieży z tkaniny medycznej 1204, 
 • tkanina medyczna to materiał na komfortowe tuniki, spódnice i sukienki,
 • elanobawełna Radus 1204 to tkanina na fartuchy, ubrania operacyjne i czepki,
 • odzież z tkaniny medycznej drukowanej w modne wzory np. postaci z kreskówek,
 • odzież z tkaniny medycznej haftowaną w motywy kwiatowe lub logo placówki/ firmy.

Tkanina medyczna z elastanem to materiał, który sprawdza się do produkcji odzieży z nadrukami. Odzież medyczna drukowana w oryginalne wzory, pozwala pracownikom na indywidualizm i zamanifestowanie osobistych preferencji, a także znacząco ociepla wizerunek przedstawicieli ochrony zdrowia np. pielęgniarek i lekarzy. Popularne są drukowane tkaniny medyczne w motywy kwiatowe- w formie abstrakcyjnej lub akwarelowej, a także proste, klasyczne desenie, jak kropki i pasy. Dla pracowników, którzy na co dzień, w swojej pracy, maja kontakt z dziećmi, producenci odzieży medycznej proponują elanobawełnę drukowaną w postaci z bajek i popularnych kreskówek. Wszechstronna tkanina medyczna Radus 1204 to elanobawełna, którą można także haftować np. w delikatne akcenty kwiatowe lub tradycyjnie z logo placówki. Elanobawełna 1204, to uniwersalna tkanina medyczna, która sprawdza się w produkcji odzieży dla wielu branż- nie tylko dla pracowników placówek medycznych, ale także dla gastronomii, hoteli, salonów fryzjerskich, kosmetycznych i wielu innych.

Dostępne kolory Elanobawełny Radus 1204:

Tkanina medyczna Radus 1204 to elanobawełna, którą oferujemy w uniwersalnej bieli, a także szerokim wachlarzu barw zgodnych z preferencjami branży medycznej m.in. intensywnym różu, czerwieni bordo, niebieskim, miętowym, odcieniach szarości i czerni.

 

Tkanina Elanobawełna Radus 1204 w kolorze śnieżnobiałym (0001)

Tkanina Elanobawełna Radus 1204 w kolorze amarantowym (3620)

Tkanina Elanobawełna Radus 1204 w kolorze buraczkowej czerwieni (3745)

Tkanina Elanobawełna Radus 1204 w kolorze mięty (6671)

Tkanina Elanobawełna Radus 1204 w kolorze jasnego popielu (8907)

Tkanina Elanobawełna Radus 1204 w kolorze czarnym (9077)

Kolory Elanobawełny Radus 1204 wyświetlane na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.