Tkanina Elanobawełna Radus 1202

Elanobawełna Radus 1202 to materiał na fartuchy ochronne oraz uniformy m.in. dla personelu medycznego, obsługi salonów kosmetycznych i gabinetów weterynaryjnych.

Opis tkaniny:

Elanobawełna Radus 1202 to certyfikowana tkanina, której głównym przeznaczeniem jest produkcja odzieży medycznej. Nasza tkanina medyczna posiada Certyfikat Zgodności wydany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi a także Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100, który potwierdza, że oferowana przez nas elanobawełna, to wyrób włókienniczy bezpieczny dla organizmu człowieka. Przędza zastosowana do produkcji elanobawełny Radus, to mieszanka poliestru  i bawełny w proporcjach 65% poliestru i 35% bawełny- połączenie surowca naturalnego z syntetycznym pozwoliło stworzyć tkaninę o dobrych właściwościach użytkowych i wytrzymałościowych. Tkanina na dzież medyczną to materiał o gęsto tkanym splocie skośnym, który sprawia, że materiał ten jest odporny na uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania- tarcie i rozciąganie. Elanobawełna Radus 1202 to tkanina, którą można prać w temperaturze do 60°C bez obawy o utratę koloru materiału. Odzież medyczna produkowana z oferowanej przez nas tkaniny, posiada trwałe wybarwienia, odporne na działanie detergentów, co jest szczególnie ważne dla tekstyliów, które często muszą być poddawane praniu i prasowaniu w wysokich temperaturach i przy użyciu środków piorących. Tkanina medyczna Radus 1202 to materiał szeroko stosowany wśród producentów odzieży medycznej, ponieważ jest to elanobawełna, która zapewnia komfort, nawet przy użytkowaniu, odzieży z niej wykonanej, przez wiele godzin każdego dnia. 

Walory użytkowe:

 • Radus 1202 to elanobawełna z certyfikatem Instytutu Włókiennictwa w Łodzi,
 • tkanina medyczna Radus posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100- to materiał bezpieczny dla ludzi,
 • elanobawełna Radus 1202 jest tkaniną medyczną odporną na uszkodzenia mechaniczne,
 • materiał na odzież medyczną to elanobawełna odporna na wielokrotne pranie i prasowanie,
 • tkanina medyczna- elanobawełnianełna Radus posiada trwałe wybarwienia odporne na częste pranie w detergentach,
 • odzież medyczna z elanobawełny jest komfortowa w codziennym użytkowaniu.

Tkanina medyczna Radus 1202 to materiał popularny wśród producentów odzieży medycznej do szycia fartuchów różnego rodzaju- medycznych, laboratoryjnych i kosmetycznych. To niezwykle ważne, aby odzież, w której pracownicy ochrony zdrowia spędzają wiele godzin dziennie, była nie tylko wytrzymała, ale też komfortowa. Elanobawełna 1202 to materiał na mundurki medyczne np. żakiety damskie, wygodne tuniki, spódnice i sukienki. Nawet  podczas wielogodzinnej pracy w uniformie, można czuć się wygodnie i stylowo- coraz większą wagę przywiązuje się do tego, aby mundurki dla pracowników ochrony zdrowia były nie tylko praktyczne, ale także komfortowe w kroju i dobrze prezentujące się. Tkaniny medyczne- w tym telanobawełna Radus 1202- wykorzystywane są na lekkie ubrania operacyjne, a także czepki ochronne. Odzież medyczna taka jak bluzy i spodnie to konfekcja, która sprawdzi się także w gabinetach stomatologicznych i weterynaryjnych.

Co można wyprodukować z Elanobawełny Radus 1202?

 • tkanina medyczna to wytrzymały materiał na ochronne fartuchy laboratoryjne i kosmetyczne,
 • mundurki medyczne z kolorowej elanobawełny np. żakiety, tuniki i sukienki,
 • jednokolorowa i drukowana elanobawełna to materiał na wygodne ubrania operacyjne i czepki ochronne,
 • tkanina medyczna Radus 1202 sprawdza się na uniformy drukowane w modne wzory,
 • elanobawełna to uniwersalna tkanina na odzież dla salonów kosmetycznych, fryzjerskich i personelu sprzątającego. 

Tkaniny medyczne na odzież dla pielęgniarek, lekarzy i personelu pracującego w ochronie zdrowia to także oferta tkanin kolorowych- bogata paleta barw pozwala na dobranie koloru stroju do indywidualnych preferencji i upodobań. Coraz częściej spotyka się mundurki medyczne z tkanin drukowanych w modne wzory- postaci super bohaterów, zwierząt i kwiatów, a także proste desenie np. kropeczki, paski. Stroje medyczne tego typu znacząco ocieplają wizerunek medyków, co ma szczególne znaczenie dla małych pacjentów, dla których kontakt z personelem medycznym może być stresujący. Radus 1202 to gładka elanobawełna o wszechstronnym zastosowaniu do produkcji wszelkiego rodzaju uniformów dla medyków, pracowników salonów kosmetycznych, personelu sprzątającego i wielu innych branż. Swą popularność tkanina medyczna zawdzięcza dobrym właściwościom użytkowym i wytrzymałości na częste pranie, które są cechami szczególnie pożądanymi.

Dostępne kolory Elanobawełny Radus 1202:

Tkanina medyczna, którą posiadamy w ofercie, występuje u nas w kolorze białym oraz szerokim wachlarzu kolorów typowych dla materiałów na mundurki medyczne tj. czerwieni, odcieniach różu i fioletu, granacie, kilku odcieniach błękitu, jasnej i ciemnej zieleni oraz neutralnej szarości i czerni.

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze śnieżnobiałym (0001)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze czerwieni meksykańskiej (3017)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze mocnej fuksji (3131)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze jasnego amarantu (3229)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze buraczkowej czerwieni (3745)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze granatowym (5033)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze mocnego turkusu (5125)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze ciemnego lazuru (5141)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze niebiańskiego błękitu (5420)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze błękitu pruskiego (5635)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze atramentowym (5864)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze zieleni jadeitowej (6028)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze mięty (6671)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze srebrzystego blasku (8006)

Tkanina Elanobawełna Radus 1202 w kolorze czarnym (9077)

Kolory Elanobawełny Radus 1202 wyświetlane na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.