Bawełny

Naturalne bawełny to tkaniny na pościele, torby i odzież roboczą

Zapoznaj się z naszą ofertą na białe i kolorowe tkaniny bawełniane!

Dzianina dresowa Dresówka FU242

240 g/m2

95% bawełna, 5% poliester

Dzianina Bawełniana Single Jersey KU202

200 g/m2

92% bawełna, 8% elastan

Tkanina Bawełniana BZ12

120 g/m2

100% bawełna

Tkanina Bawełniana BZ11

105 g/m2

100% bawełna

Tkanina Bawełniana BZ15

140 g/m2

100% bawełna

Tkanina Bawełniana Drelich 2305

235 g/m2

100% bawełna

Tkanina Bawełniana Drelich 2701/ 2702

280 g/m2 (2701), 270 g/m2 (2702)

100% bawełna

Opis tkaniny:

Bawełny to tkaniny z naturalnej przędzy bawełnianej. Włókna naturalne sprawiają, że tkaniny z nich wykonane są wytrzymałe i odporne na ścieranie. Posiadamy w ofercie tkaniny bawełniane o splocie płóciennym np. Noris BZ15 lub skośnym takie jak Drelich 2702. W zależności od zastosowanego splotu, tkaniny różnią się strukturą tkaniny, właściwościami i chwytem. W tkaninach o splocie płóciennym jedna nitka wątku przebiega nad i pod kolejnymi nitkami osnowy, natomiast w splocie skośnym np. Drelichu jedna nitka wątku biegnie najpierw pod jedną nitką osnowy, następnie nad 2-4 nitkami- w kolejnych rzędach następuje przesunięcie przeplotu o jedną nitkę, które tworzy charakterystyczny prążek. Bawełna Noris wyróżnia się luźnym splotem płóciennym, jednak jest to materiał odporny i  łatwy w pielęgnacji. Bawełny są nieco szorstkie i sztywne w chwycie, jednak w trakcie użytkowania i po praniu stają się miękkie i bardziej przyjemne w dotyku. Białe, surowe i kolorowe tkaniny bawełniane są szeroko stosowane w wielu branżach m.in. do produkcji odzieży roboczej lub różnego rodzaju toreb i worków.

Walory użytkowe:

 • bawełny to tkaniny o splotach płóciennym np. Noris BZ15  i skośnym,
 • Noris to biała i lekko matowa bawełna o splocie płóciennym,
 • drelichy to tkaniny bawełniane o splocie skośnym z charakterystycznym prążkiem,
 • tkanina bawełniana w trakcie użytkowania i po praniu staje się delikatniejsza,
 • bawełny posiadają szeroki wachlarz zastosowań w różnych branżach,
 • tkaniny bawełniane są komfortowe w użytkowaniu i łatwe w pielęgnacji,
 • oferowane przez nas bawełny kolorowe posiadają trwałe wybarwienia.

Bawełna to materiał bardzo uniwersalny, który sprawdza się w produkcji wielu różnych artykułów. Tkaniny bawełniane o wyższych gramaturach takie jak Drelich 2702 popularne są do szycia  odzieży roboczej np. na spodnie robocze, rękawice i kurtki. Zastosowanie bawełny w ubraniach tego rodzaju, sprawia, że są one trwałe, dobrze układające się i przyjazne dla skóry. Drelich ten sprawdza się również do produkcji konfekcji takiej, jak kamizelki rybackie lub robocze oraz spodnie ogrodniczki. Odpowiednio dobrany kolor tkaniny, sprawi, że wymieniona odzież robocza, znajdzie swoje zastosowanie m.in. w ogrodnictwie, gastronomii i budownictwie. Materiały bawełniane to tkaniny, które często wykorzystywane są do produkcji fartuchów ochronnych- począwszy od kuchennych i ogrodniczych, których używamy na co dzień-najczęściej wykonanych z bawełny o wyższej gramaturze- przez fartuchy medyczne i laboratoryjne szyte z delikatniejszej tkaniny bawełnianej np.BZ15. Bawełny zapewniają większy komfort w porównaniu do tkanin poliestrowych np. w pracy w wyższych temperaturach. Delikatne tkaniny bawełniane- białe i czarne, to także materiały, które znajdują swoje zastosowanie w produkcji maseczek ochronnych wielorazowych. Lekka tkanina bawełniana taka jak Bawełna BZ15 to materiał, który stosuje się do produkcji konfekcji pościelowej np. prześcieradeł i pościeli.

Co można wyprodukować z tkanin bawełnianych?

 • odzież roboczą z bawełnianego Drelichu 2702 np. spodnie robocze i kurtki,
 • trwałe drelichowe rękawice ochronne z bawełny dla budownictwa i transportu,
 • fartuchy ochronne robocze z wytrzymałej bawełnianej tkaniny drelichowej,
 • lekkie bawełniane fartuchy medyczne i laboratoryjne z białej bawełny BZ15,
 • bawełniane maseczki wielorazowe z delikatnej bawełny- białej lub czarnej,
 • konfekcję pościelową np. prześcieradła z białej bawełny,
 • wytrzymałe torby wielorazowe bawełniane- płócienne lub drelichowe,
 • pojemne worko-plecaki z naturalnej bawełny np. Drelichu 2305 lub 2702,
 • bawełniane woreczki, pokrowce i etui np. kosmetyczki i pokrowce na pościel,
 • oryginalne tipi z tkaniny bawełnianej do pokoju dziecięcego,
 • haftowane obrusy, serwety i bieżniki dekoracyjne świąteczne lub codzienne.

Bawełna jest nieustająco popularna w wielu branżach, szczególnie teraz, kiedy duży nacisk kładzie się na produkcję artykułów naturalnych i do wielokrotnego użytku. Tkaniny bawełniane świetnie sprawdzają się w tej roli, dlatego wykorzystuje się je do szycia  toreb wielorazowych płóciennych lub nieco grubszych drelichowych. Gładkie, jednokolorowe materiały bawełniane- białe, surowe lub czarne- to idealne podłoże dla kreatywnych eksperymentów jak np. tworzenia unikatowych malowanych ręcznie toreb, worków lub innych przedmiotów codziennego użytku. W porze wiosenno-letniej niezastąpione będą wytrzymałe bawełniane torby plażowe, w które można zapakować cały niezbędny sprzęt plażowy. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są proste worko-plecaki z bawełny- wbrew pozorom to worki wytrzymałe, lekkie i pojemne. Na tego typu akcesoria sprawdzi się modna bawełna surowa, ale także Drelich 2702, który dostępny jest u nas w palecie kolorów. Bawełna to materiał często wykorzystywany do produkcji woreczków, pokrowców i etui różnego kształtu i rodzaju np. bawełniane pokrowce na pościel, kosmetyczki lub etui na chusteczki. Surowa tkanina bawełniana lub drelich o niższej gramaturze, to także materiały, które mogą być wykorzystane do szycia akcesoriów do pokoju dziecięcego takich jak tipi – udekorowane pomponami lub frędzlami doskonale wpiszą się w delikatną kolorystykę pokoju dziecięcego i np. styl boho. Biała bawełna, to także materiał na haftowane obrusy, bieżniki dekoracyjne i serwetki.  

Dostępne kolory tkanin bawełnianych:

Posiadamy w ofercie tkaniny bawełniane białe takie jak Noris i Drelich w różnych gramaturach. Oferujemy również tkaniny bawełniane surowe o splocie płóciennym i skośnym, a także Drelichy w palecie kolorów takich jak czerwień, niebieski, granat, zieleń, szarości i czerń.