Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41

Tkanina wodoodporna Ortalion S40 jest materiałem, z którego uszyć można odzież wierzchnią, torby i worki oraz akcesoria ogrodowe.

Nazwa katalogowa: S40/ S41

Gramatura: 85 g/m2
Skład: 100% poliester

Szerokość: 150 cm 

Opis tkaniny:

Ortalion S40/ S41 to tkanina wodoodporna o wytrzymałym i ścisłym splocie z przędzy poliestrowej. Materiał ten swą wodoodporność zawdzięcza apreturze wodoodpornej, którą pokrywana jest tkanina w procesie produkcji. Ortalion to lekka tkanina wodoodporna o niskiej gramaturze, która przy tym jest materiałem wytrzymałym i odpornym na czynniki atmosferyczne. Poliestrowy ortalion to tkanina wodoodporna, ale także dzięki zastosowanej apreturze, mniej podatna na trwałe zabrudzenia- niewielkie plamy można usunąć z materiału za pomocą gąbki zwilżonej wodą z dodatkiem delikatnego środka piorącego. Tkaninę wodoodporną podobnie, jak inne tkaniny wodoodporne, należy prać w niskiej temperaturze, co znacząco przedłuży trwałość apretury wodoodpornej i dobry wygląd materiału. Mocny Ortalion to szybko schnąca i nie przewiewna tkanina wodoodporna, co sprawia, że jest to materiał popularny do produkcji odzieży wierzchniej i nieprzemakalnych wyrobów tekstylnych.

Walory użytkowe:

 • poliestrowy Ortalion S40/ S41 charakteryzuje się ścisłym i wytrzymałym splotem,
 • ortalion to tkanina wodoodporna, która została zabezpieczona w produkcji apreturą wodoodporną,
 • materiał wodoodporny posiada dobre właściwości użytkowe i jest łatwy w pielęgnacji,
 • tkanina wodoodporna jest materiałem nie przewiewnym i szybko schnącym,
 • ortalion to materiał stosowany szeroko w branży odzieżowej, kaletniczej i dekoracyjnej.

Tkanina wodoodporna ortalionowa to wszechstronny materiał stosowany głównie w produkcji odzieży wierzchniej roboczej i do codziennego użytku. Z ortalionu uszyć można lekkie kurtki wiosenne, ale także ciepłą zimową odzież z odpowiednim dociepleniem. Wodoodporna i wiatroszczelna tkanina może pomóc w utrzymaniu komfortu termicznego podczas chłodnych i zimowych dni, ułatwi także pielęgnację odzieży. Lekka tkanina wodoodporna to materiał, który można drukować, dlatego sprawdzi się na peleryny i parki wiosenne w modne wzory. Ortalion S40/ S41 to także tkanina wodoodporna na funkcjonalne kamizelki m.in. robocze, dla służb mundurowych i wędkarzy. Materiał wodoodporny zapewnia dobrą ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dlatego ortaliony to tkaniny, które cieszą się popularnością w produkcji akcesoriów kaletniczych np. jednokolorowa lub drukowana tkanina wodoodporna to materiał na lekkie torby zakupowe i reklamowe.

Co można wyprodukować z Tkaniny Wodoodpornej Ortalionu S40/ S41?

 • ortalion to materiał do produkcji odzieży wierzchniej codziennej i roboczej np. kurtek i kamizelek,
 • z ortalionu uszyć można odzież wierzchnią we wzory m.in. parki wiosenne i peleryny,
 • tkanina wodoodporna to materiał na lekkie torby zakupowe wielorazowe i torby reklamowe,
 • wytrzymały materiał wodoodporny to tkanina na pokrowce ochronne na sprzęt, 
 • z tkaniny wodoodpornej uszyć można praktyczne worki i worko-plecaki, 
 • lekkie zasłony ogrodowe do altan i pergoli z wytrzymałej tkaniny wodoodpornej,
 • tkanina wodoodporna to materiał na poduszki do mebli ogrodowych, tarasowych lub na balkon.

Z uniwersalnej tkaniny wodoodpornej wyprodukować można różnego rodzaju pokrowce nieprzemakalne np. na sprzęt sportowy, akcesoria rowerowe i samochodowe. Ortalion S40 to materiał wodoodporny na worki m.in. na obuwie, odzież sportową lub strój kąpielowy. Worki wykonane z tkaniny wodoodpornej to proste wyroby tekstylne, które są niezwykle funkcjonalne, posiadają też bardzo dobre właściwości użytkowe np. popularne worko-plecaki. Tekstylne akcesoria ogrodowe stają się coraz bardziej popularne- zdecydowanie większą uwagę przywiązujemy do wystroju naszych tarasów i balkonów aby były miejscami zapewniającymi komfortowy wypoczynek, dlatego rośnie popularność tkanin wodoodpornych takich, jak ortalion o wyższej gramaturze, które są materiałami funkcjonalnymi i łatwymi w codziennej pielęgnacji. Materiał wodoodporny sprawdzi się jako tkanina na poduszki do mebli ogrodowych i zasłony ogrodowe do altany lub pergoli, które osłonią wnętrze przed palącym słońcem i deszczem.

Dostępne kolory i wzory Tkaniny Wodoodpornej Ortalionu S40/ S41:

Nasza hurtownia tkanin oferuje tkaninę wodoodporną w kolorze białym, którą wykorzystać można do produkcji odzieży lub akcesoriów w jednolitym kolorze- może też sprawdzić się w druku np. sublimacyjnym. Posiadamy w ofercie materiał wodoodporny Ortalion S40/ S41 w palecie intensywnych kolorów m.in. czerwieni, bordo, odcieniach granatu, niebieskim, zieleni, szarościach, czerni i wzorze moro tzw. piksel w odcieniach zieleni. 

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze śnieżnobiałym (0001)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze miedzianym (3655)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze buraczkowej czerwieni (3745)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze navy (5023)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze jasnego granatu (5633)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze ciemnego chabru (5636)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze chłodnej zieleni butelkowej (6553)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze antracytowej szarości (8407)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze chłodnej szarości (8805)

Tkanina Wodoodporna Ortalion S40/ S41 w kolorze czarnym (9077)

Kolory Tkaniny Wodoodpornej Ortalionu S40/S41 wyświetlane na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.