Tkaniny oxford

Oxfordy- wytrzymałe tkaniny na leżaki, poduszki ogrodowe i legowiska dla zwierząt

Zapoznaj się z naszą ofertą na wodoodporne tkaniny Oxford!

Tkanina Oxford SO583

180 g/m2

100% poliester

Tkanina Obiciowa Oxford SB42/ SB52

230 g/m2 (SB42), 245 g/m2 (SB52)

100% poliester

Tkanina Wodoodporna Obiciowa SM54

200 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna Oxford M700

210 g/m2

100% poliester + PVC

Tkanina Wodoodporna Oxford TU36

145 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna Oxford S34

150 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna Oxford S64

240 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna Oxford S65N

180 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna Oxford S66

230 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Oxford S67

260 g/m2

100% poliester

Tkanina Wodoodporna RIPSTOP S84

280 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Tkanina Wodoodporna RIPSTOP S86

450 g/m2

100% poliester (powłoka wodoodporna)

Opis tkaniny:

Oxfordy to tkaniny do zadań specjalnych. Mocne sploty tkanin typu oxford i grube przędze użyte do produkcji materiałów, sprawiają, że są one ponadprzeciętnie odporne na rozciąganie, tarcie, a także na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr i deszcz. Zastosowane w produkcji Oxfordów włókna poliestrowe syntetyczne, przekładają się na to, że są to także tkaniny niewrażliwe na działanie mikroorganizmów. Posiadamy w ofercie tkaniny typu oxford, które nie posiadają powłok wodoodpornych (S67, SB42, SB52, SO583)- sprawdzą się one w produktach, od których oczekuje się przede wszystkim trwałości np. poduszki dekoracyjne do użytku domowego lub na zadaszony taras. Dużą część naszego asortymentu stanowią Oxfordy, które są zabezpieczane w procesie produkcyjnym apreturami chroniącymi tkaniny przed przemakaniem. Wodoodporne Oxfordy to tkaniny, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mocny, wodoodporny i wiatroszczelny materiał jest pożądany np. na tekstylia ogrodowe/ tarasowe, w kaletnictwie na różnego rodzaju torby i pokrowce wodoodporne, w branży zoologicznej do produkcji legowisk dla zwierząt. Materiały typu oxford w zależności od tego, czy są wodoodporne, czy takiego zabezpieczenia nie posiadają, mogą być matowe i nieco sztywne lub miękkie i dobrze układające się. Tkaniny Oxford to materiały wszechstronne w zastosowaniu, także dzięki temu, że są  łatwe w pielęgnacji- nie wymagają częstego prania, ponieważ większość zabrudzeń można usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki nasączonej roztworem wody i delikatnego detergentu. Konstrukcja tkanin oraz wszystkie związane z nią właściwości materiałów typu oxford, przekładają się na ich niewątpliwą popularność w wielu branżach. 

Walory użytkowe:

 • Poliestrowe Oxfordy to tkaniny o gęstym i mocnym splocie
 • mocne tkaniny odporne na uszkodzenia wynikające z intensywnego użytkowania
 • Tkaniny Oxford mogą posiadać powłoki wodoodporne
 • gęsto tkane i impregnowane tkaniny typu oxford to także materiały wiatroszczelne
 • tkaniny z syntetycznego poliestru to materiały odporne na czynniki biologiczne
 • Oxfordy wodoodporne są łatwe w czyszczeniu i komfortowe w użytkowaniu
 • Poliestrowe Oxfordy to tkaniny popularne do druku np. sublimacyjnego
 • Tkaniny typu oxford to materiały o wszechstronnym zastosowaniu w wielu branżach

Nie słabnie trend do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, w związku z tym, rośnie również zainteresowanie tkaninami takimi jak Oxfordy, których można używać w ogrodach, na balkonie lub tarasie. Tkaniny typu oxford w sezonie wiosenno-letnim wykorzystywane są do produkcji zasłon do pergoli i altan ogrodowych. Tkaniny wodoodporne Oxford są szeroko stosowane do szycia różnego rodzaju poduszek dekoracyjnych- w jednolitym kolorze lub drukowanych w modne wzory. Odpowiednio dobrane akcesoria tekstylne pozwolą na stworzenie na zewnątrz komfortowej przestrzeni, w której z przyjemnością będzie można spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Oxfordy stosowane są do produkcji siedzisk do krzeseł ogrodowych i popularnych mebli z palet, a także puf worków, na których można rozsiąść się swobodnie podczas weekendowego grilla. Pufy-worki sako z plamoodpornych oxfordów sprawdzają się również jako element wystroju pokoju dziecięcego, w którym nie trudno o powstawanie zabrudzeń z farb i jedzenia. Na wyjazdach plenerowych świetnie sprawdzają się wytrzymałe hamaki i rozkładane leżaki z wodoodpornych oxfordów, które są nie tylko wygodne, ale też praktyczne i łatwe w użytkowaniu. Jeśli już jesteśmy przy podróżach, to należy wspomnieć, że mocne i wodoodporne Oxfordy są powszechnie stosowane w branży kaletniczej do produkcji toreb turystycznych, plecaków i kosmetyczek. Tego typu akcesoria to „must have” każdego podróżnika. Z wytrzymałych Oxfordów produkowane są także pokrowce ochronne na sprzęt np. wędki, kije do nordic walking i narzędzia do pracy.

Co można wyprodukować z tkanin Oxford?

 • wodoodporne siedziska na krzesła ogrodowe i meble z palet,
 • wytrzymałe pufy worki z tkaniny typu oxford,
 • leżaki lub hamaki wodoodporne z mocnych Oxfordów,
 • wiatroszczelne i wodoodporne zasłony do altany lub pergoli,
 • poduszki dekoracyjne do ogrodu w jednolitym kolorze lub drukowane,
 • plamoodporny obrus z tkaniny Oxford S66 do użytku w domu lub ogrodzie,
 • mocne torby turystyczne, kosmetyczki i plecaki, które sprawdzą się w podróży,
 • wodoodporne pokrowce z tkanin typu oxford na sprzęt i narzędzia,
 • trwałe legowiska dla zwierząt z wodoodpornych Oxfordów,
 • solidne wózki dziecięce z plamoodporną tapicerką z materiałów typu oxford,
 • atrakcyjne cenowo gadżety dla branży reklamowej, 
 • odzież specjalistyczną z materiałów Oxford np. kurtki, kamizelki, spodnie. 

Czyszczenie legowiska z sierści często spędza sen z powiek właścicielom domowych czworonogów. To właśnie dla nich i domowych pupili powstają trwałe posłania z tkanin typu oxford. Mocne i wodoodporne materiały zdecydowanie ułatwiają czyszczenie legowiska, a także sprawiają, że nie zużywa się ono tak szybko, jak produkty wykonane z mniej odpornych tkanin. Oxfordy wykorzystuje się jako tkaniny obiciowe do wózków dziecięcych, gdzie sprawdzają się doskonale. Apretura wodoodporna zastosowana przy produkcji materiału, zabezpiecza go przed destrukcyjnym działaniem małych rączek- plamy z soku, błoto i inne zabrudzenia są bardzo łatwe do usunięcia, a gęsta struktura tkaniny sprawia, że odporna jest ona także na przetarcia. Poliestrowe Oxfordy cieszą się również dużym zainteresowaniem ze strony producentów odzieży roboczej, gdzie stosowane są do produkcji kurtek ochronnych, kamizelek, ale także jako wzmocnienia do spodni roboczych. Mocne, ale też atrakcyjne cenowo, tkaniny typu oxford docenia również branża reklamowa. Z Oxfordów powstają gadżety takie jak poduszki z dedykacją lub logo, a także banery reklamowe. Tkaniny Oxford z lekką apreturą wodoodporną popularne są jako materiał na obrusy plamoodporne- w tej roli świetnie sprawdza się nasz Oxford S66.

Dostępne kolory tkanin Oxford:

Posiadamy w ofercie Oxfordy bez apretury wodoodpornej, które występują w bieli, ale także w paletach kolorystycznych jednolitych kolorów i wzorów melanżowych w odcieniach brązu, zieleni i szarości (Oxford SB42, Oxford SB52). Proponujemy także tkaniny typu oxford z powłokami wodoodpornymi w bieli, które często stosowane są do druku, a także w bogatych paletach kolorystycznych np. Oxford S65N, lub melanżowych szarościach w kilku odcieniach w tkaninie Oxford SM54.