Tkanina Tkanina Żorżeta CG43

Tkanina Żorżeta jest poliestrowym materiałem odzieżowym na sukienki i bluzki codzienne oraz odzież liturgiczną np. sukienki i alby komunijne.

Opis tkaniny:

Tkanina CG43, to materiał w 100% poliestrowy, który branżowo nazywany jest „żorżetą”. Żorżeta wyróżnia się charakterystycznym szorstkim chwytem i ziarnistą fakturą materiału, która powstaje dzięki zastosowaniu przędzy o odpowiednim skręcie. Tkanina odzieżowa, którą jest Żorżeta CG43 to materiał, który bardzo ładnie układa się w fałdy, jest lekki i lejący. Poliestrowa żorżeta to tkanina łatwa w pielęgnacji- można prać ją w temperaturze do 40°C i prasować w niższych ustawieniach żelazka. Biała żorżeta poliestrowa to tkanina, która bardzo dobrze zachowuje się w hafcie i druku np. sublimacji. Żorżeta to elegancka tkanina o szerokim wachlarzu zastosowań w produkcji odzieży damskiej, szat liturgicznych i akcesoriów tekstylnych.

Walory użytkowe:

 • Żorżeta CG43 to zwiewna tkanina poliestrowa o charakterystycznej fakturze,
 • elegancka tkanina żorżeta to materiał matowy, lekki i dobrze układający się,
 • poliestrową żorżetę można prać i prasować w niskich temperaturach,
 • biała Żorżeta CG43 to tkanina, która dobrze sprawdza się w druku i hafcie,
 • żorżeta to uniwersalna tkanina, stosowana do szycia odzieży i akcesoriów.

Żorżeta to materiał popularny przede wszystkim w branży odzieżowej do produkcji lekkich sukienek, spódnic, bluzek i tunik. Zwiewna tkanina  żorżeta, pięknie opływa sylwetkę, przy tym nie jest to materiał elastyczny, dlatego dobrze sprawdzi się w luźnych fasonach oversize, ale też w modelach lekko dopasowanych. Z tkaniny żorżety uszyć można sukienki w jednolitej kolorystyce, przy czym, coraz częściej, panie sięgają po wzorzyste modele i tutaj najbardziej pożądanym jest sukienka w kwiaty w różnych długościach i fasonach. Żorżeta to materiał, który można drukować i haftować- daje to nieskończone możliwości do kreowania niebanalnych projektów odzieżowych. Projektanci bardzo często wybierają żorżetę jako lekki materiał na eleganckie apaszki, szale i modne chusty, które zadrukowane oryginalnym wzorem, mogą stanowić ciekawy akcent w codziennej stylizacji.

Co można wyprodukować z tkaniny Żorżety CG43?

 • wzorzystą odzież z białej żorżety zadrukowanej modnym wzorem w kwiaty lub proste desenie,
 • odzież haftowaną w ozdobne motywy kwiatowe z białej lub kolorowej tkaniny żorżety,
 • żorżeta to materiał na eleganckie bluzki, tuniki, spódnice i sukienki na każdą porę roku,
 • z tkaniny żorżety uszyć można modne dodatki do stylizacji m.in. apaszki, chusty i szale, 
 • bolerka, sukienki komunijne i alby dla dzieci z tkaniny żorżety w kolorze białym,
 • biała tkanina żorżeta to prosty materiał na skromne haftowane alby i komże kapłańskie,
 • pamiątki Chrztu Świętego np. szatki z dedykacją- haftowane i zdobione koronką.

Biała tkanina Żorżeta CG43 to materiał, który od wielu lat jest wykorzystywany do produkcji eleganckich bolerek i sukienek komunijnych dla dziewcząt. Ten zwiewny materiał- jakim jest żorżeta- ozdobiony haftem lub dodatkami w postaci koronek i koralików, pozwala na stworzenie wyjątkowych kreacji na szczególne okazje. Z tkaniny żorżety w kolorze białym powstają także skromne alby komunijne dla dzieci oraz duchownych np. komże kapłańskie. Elegancka żorżeta to materiał, z którego szyte są także torebki komunijne w formie woreczka- mogą one stworzyć komplet z sukienką lub albą z tego samego materiału. Materiał żorżeta to uniwersalna tkanina, która może się sprawdzić jako materiał na pamiątki Chrztu Świętego np. szatki- ozdobione haftowaną dedykacją i delikatną koronką, mogą stanowić piękną pamiątkę z tej wyjątkowej uroczystości.

Dostępne kolory tkaniny Żorżety CG43:

Posiadamy w ofercie najbardziej uniwersalną białą tkaninę Żorżetę CG43, która bardzo dobrze sprawdzi się w druku, ale także do haftu.

Tkanina Żorżeta CG43 w kolorze śnieżnobiałym (0001)

Kolory tkaniny Żorżety CG43 wyświetlane na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.