Tkanina Tkanina Poliestrowa Diagonal 1023

Tkanina poliestrowa Diagonal 1023 to materiał na odzież roboczą i do codziennego użytku, na nakrycia głowy, wytrzymałe torby oraz konfekcję stołową i tekstylia dekoracyjne dla domu.

Opis tkaniny:

Diagonal 1023 to tkanina, która pierwotnie produkowana była z bawełny lub wełny i stosowana w produkcji spodni do jazdy konnej i mundurów wojskowych, skąd jej angielska nazwa cavarly twill. Poliestrowy Diagonal to materiał o charakterystycznym splocie skośnym, z wyraźnie uwypuklonym i widocznym prążkiem. Zastosowany w diagonalu splot skośny, sprawia, że jest to materiał wytrzymały na rozciąganie i tarcie. Tkanina o splocie diagonalnym to materiał o średniej grubości, a przy tym miękki i przyjemny w chwycie i dobrze układający się. Materiał ten może występować w różnych gramaturach, co pozwala na dostosowanie odpowiedniej tkaniny do branży, dla której ma być przeznaczona. Diagonal to materiał, który można prać w niskich temperaturach do 40°C i prasować na niskich ustawieniach żelazka. Tkanina ta bardzo dobrze sprawdza się w szyciu, ponieważ jest to materiał, który łatwo poddaje się formowaniu, dobrze też trzyma fason wykonanej z niego odzieży. Dlatego też Diagonal 1023 to materiał popularny w wielu branżach do produkcji odzieży codziennej, roboczej i akcesoriów do użytku domowego.

Walory użytkowe:

 • Diagonal 1023 to poliestrowa tkanina o splocie skośnym diagonalnym,
 • tkanina diagonalna to wytrzymały materiał odporny na rozciąganie i tarcie,
 • materiał o splocie diagonalnym jest miękki i dobrze układający się,
 • tkaniny Diagonal występują w różnych gramaturach i kolorystyce, 
 • poliestrowy Diagonal to tkanina łatwa w pielęgnacji i przyjemna w użytkowaniu,
 • odzież z wytrzymałego Diagonalu dobrze się formuje i trzyma fason. 

Tkanina o splocie diagonalnym to poliestrowy materiał, który jest bardzo uniwersalny w zastosowaniu. Diagonal 1023, to mocny materiał, który wykorzystywany jest do produkcji odzieży roboczej takiej jak spodnie, kombinezony, a także różnego rodzaju koszule, bluzy i kurtki letnie. Wytrzymała tkanina prążkowana to także materiał na odzież codzienną np. kurtki koszulowe i lekkie parki wiosenno-letnie. Odzież wykonana z Diagonalu jest wygodna, dobrze też zabezpiecza przed różnego rodzaju pyłami. Zastosowany surowiec poliestrowy, sprawia, że tkanina ta jest dużo bardziej odporna na trwałe zabrudzenia od materiałów z bawełny. Diagonal o wyższej gramaturze, to tkanina, która z powodzeniem może służyć, jako materiał na spodnie typu bojówki, a także na spódnice i żakiety. Diagonal 1023 to tkanina, która bardzo dobrze sprawdza się w druku i hafcie. Dlatego też tkanina o splocie diagonalnym, to materiał, z którego powstać może oryginalna odzież wierzchnia, drukowana we wzory lub haftowana w modne motywy.  

Co można wyprodukować z Materiału Diagonal 1023?

 • materiał diagonal to tkanina na odzież roboczą m.in. kurtki, spodnie i kombinezony,
 • poliestrowy materiał diagonal to tkanina na wytrzymałe spodnie, kurtki i płaszcze codziennego użytku,
 • tkanina 1023/ 1026 o splocie diagonalnym to materiał na żakiety, spódnice i sukienki,
 • drukowaną lub haftowaną odzież wierzchnią np. kurtki koszulowe, odzież firmową z logo, 
 • nakrycia głowy, w których materiał diagonal to tkanina zewnętrzna np. czapki z daszkiem,
 • wytrzymałe torby i worko-plecaki z Diagonalu, dla branży reklamowej i codziennego użytku,
 • akcesoria do wystroju wnętrz z gładkiego Diagonalu m.in. poduszki dekoracyjne, narzuty i zasłony,
 • materiał diagonal to tkanina na dekoracyjne serwety i obrusy- gładkie, drukowane lub haftowane.

Tkanina Diagonal to materiał, który z powodzeniem stosowany jest do produkcji nakryć głowy takich jak czapki i kapelusze. Często materiał diagonalny wykorzystywany jest do szycia wytrzymałych toreb reklamowych lub do codziennego użytku. Tkanina taka jak Diagonal, to materiał popularny na lekkie worko-plecaki, które sprawdzą się na krótkich wycieczkach rowerowych i spacerach po lesie. Materiał Diagonal 1023 to tkanina, z której produkowane są różnego rodzaju akcesoria do wystroju wnętrz np. poduszki dekoracyjne, narzuty na łóżko lub kanapę, a także zasłony. Splot skośny charakterystyczny dla diagonalu, sprawia, że prezentuje się on elegancko i schludnie. Dodatkowo to tkanina, która zadrukowana modnym wzorem, może ocieplić wnętrze i nadać mu charakteru. Materiał diagonal zastosowany jako tkanina na narzutę, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ceniona jest praktyczność i materiały, które będą służyć przez wiele lat. Gładki Diagonal, to materiał na serwety, bieżniki dekoracyjne i obrusy- tego typu tekstylia popularne są w klasycznej bieli, ale także z ozdobnym haftem lub drukowane we wzory. 

Dostępne kolory Tkaniny Diagonal:

Materiał diagonalny to tkanina, którą posiadamy w bieli, a także palecie kolorystycznej m.in. pomarańczu, odcieniach niebieskiego, zieleni i czerni.

Tkanina Poliestrowa Diagonal 1023 w kolorze śnieżnobiałym (0001)

Tkanina Poliestrowa Diagonal 1023 w kolorze pomarańczowym (2858)

Tkanina Poliestrowa Diagonal 1023 w kolorze niebieskim lapis-lazuli (5151)

Tkanina Poliestrowa Diagonal 1023 w kolorze jasnego szmaragdu (6003)

Tkanina Poliestrowa Diagonal 1023 w kolorze zieleni butelkowej (6708)

Tkanina Poliestrowa Diagonal 1023 w kolorze czarnym (9077)

Kolory Tkaniny Poliestrowej Diagonalu 1023 wyświetlone na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.