Tkanina Tkanina Poliestrowa Diagonal 1016

Tkanina poliestrowa Diagonal 1016 to materiał powszechnie stosowany do produkcji odzieży roboczej i codziennej, czapek oraz artykułów dekoracyjnych do użytku domowego.

Opis tkaniny:

Diagonal 1016 to materiał, który także nazywany jest twill’em. Początkowo tkanina ta produkowana była z wełny owczej lub bawełny. W chwili obecnej diagonal tka się z przędzy o różnym składzie- z włókien naturalnych, syntetycznych lub mieszanek. Tkanina ta wyróżnia się gęstym splotem skośnym diagonalnym, który cechuje się wyraźnie odznaczającymi się wypukłymi żeberkami i wklęsłymi rowkami. Gęsto tkany materiał diagonal, to tkanina wytrzymała na rozciąganie i tarcie- dodatkowo to materiał miękki o gładkiej powierzchni. Diagonal to materiał bardzo dobrze układający się i przyjemny w chwycie. Tkanina ta dobrze sprawdza się w produkcji odzieży i akcesoriów do wystroju wnętrz, ponieważ łatwo się ją formuje, trzyma także fason uszytych z niego wyrobów. Materiał Diagonal 1016 jest tkaniną, którą można prać w temperaturze do 40°C i prasować w niskich ustawieniach żelazka- odpowiednia pielęgnacja tkaniny, znacznie przedłuża jej trwałość.

Walory użytkowe:

 • Diagonal to materiał o charakterystycznym splocie skośnym diagonalnym,
 • materiał Diagonal 1016 to tkanina wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i rozciąganie, 
 • gładka tkanina o splocie diagonalnym to materiał przyjemny w chwycie i dobrze układający się,
 • wytrzymały poliestrowy materiał Diagonal 1016, to tkanina łatwa w pielęgnacji,
 • materiał Diagonal jest tkaniną, którą dobrze się formuje, jest komfortowa w użytkowaniu,
 • tkaninę o splocie skośnym diagonalnym można drukować lub haftować.

Diagonal 1016 to materiał, który popularny jest w wielu branżach m.in. w produkcji odzieży roboczej letniej. Gładki materiał Diagonal, o niższej gramaturze, sprawdzi się jako materiał na koszule robocze, ale także jako podszewka do cięższej odzieży zimowej np. kurtek. Skład tkaniny Diagonal 1016, to 100% poliester, dlatego też oferowany przez nas materiał, jest bardziej odporny na powstawanie trwałych plam- w porównaniu do tkanin z przędzy bawełnianej. Sprawdza się to szczególnie w branżach, w których nie trudno o przypadkowe zabrudzenia. Tkanina o splocie skośnym, to materiał, który można wykorzystać także do szycia odzieży codziennej, jak spodnie, spódnice i sukienki. Dodatkowo materiał Diagonal 1016, to tkanina, która łatwo poddaje się drukowaniu i haftowaniu, co pozwala na stworzenie oryginalnej odzieży codziennej zdobionej modnymi wzorami lub uniformów zawodowych z nadrukowanym lub wyhaftowanym logo firmy. Diagonal to także tkanina popularna w produkcji wiosenno-letnich nakryć głowy takich jak czapki z daszkiem. 

Co można wyprodukować z Materiału Diagonal 1016?

 • Diagonal 1016 to materiał na odzież roboczą m.in. koszule, lub podszewka do kurtek zimowych,
 • poliestrowy diagonal to materiał na spodnie, spódnice i sukienki do codziennego użytku, 
 • odzież codzienną i roboczą drukowaną lub haftowaną we wzory lub logo firmy z materiału Diagonal,
 • czapki z daszkiem, w których wytrzymały materiał Diagonal to tkanina zewnętrzna,
 • trwałe torby wielorazowe lub worko-plecaki z lekkiego Diagonalu 1016,
 • materiał Diagonal jest tkaniną na akcesoria m.in. poduszki dekoracyjne, narzuty i zasłony,
 • tkanina 1016 to Diagonal na obrusy, serwety i bieżniki dekoracyjne.

Materiał Diagonal o splocie skośnym, to tkanina, która może sprawdzić się do produkcji toreb zakupowych- wielorazowych tzw. ekologicznych, a także shopperek z łączonych materiałów i praktycznych worko-plecaków. Popularne są torby i worko-plecaki w jednolitej kolorystyce, ale także drukowane w ciekawe wzory np. botaniczne lub geometryczne lub postaci z kreskówek. Drukowany lub haftowany materiał Diagonal 1016, to tkanina, którą można wykorzystać do szycia akcesoriów do wystroju wnętrz takich jak poduszki dekoracyjne, narzuty na łóżko i lekkie zasłony. Diagonale w różnych grubościach, to materiały, które stosowane są do produkcji obrusów, bieżników i serwet na stoły. Tego typu wyroby tekstylne będą prezentować się dobrze w jednolitym kolorze, ale także drukowane w modne motywy lub ozdobione eleganckim haftem.

Dostępne kolory Tkaniny Diagonal 1016?

Diagonal 1016 to materiał, który posiadamy w  palecie kolorów, które sprawdzą się m.in. w produkcji odzieży zawodowej tj. czerwieni, chabrowym błękicie i zieleni.

Tkanina Poliestrowea Diagonal 1016 w kolorze mocnej czerwieni (3663)

Tkanina Poliestrowa Diagonal 1016 w kolorze jasnego granatu (5633)

Tkanina Poliestrowa Diagonal 1016 w kolorze księżycowej nocy (5636)

Tkanina Poliestrowa Diagonal 1016 w kolorze malachitu (6032)

Kolory Tkaniny Poliestrowej Diagonalu 1016 wyświetlone na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.