Tkanina Panama Stretch MM83/MM84

Tkanina Panama Stretch to wszechstronny materiał, z którego uszyć można szaty liturgiczne, alby komunijne, a także lekkie zasłony, obrusy i fartuchy.

Opis tkaniny:

Tkanina MM83/84 to materiał branżowo nazywany Stretch’em Panamą - określenie tkaniny „Panama” wywodzi się z nazwy splotu tkackiego, który został zastosowany do jej produkcji. Splot panamowy w tkaninie Panama sprawia, że materiał jest ścisły i gładki- widoczna jest także delikatna kosteczka, która powstaje podczas przeplatania się podwójnych nitek wątku i osnowy. Tkanina panama to łatwy w pielęgnacji materiał poliestrowy, który można prać w temperaturze do 40°C i (jeżeli jest to konieczne) prasować w niskich temperaturach. Stretch Panama jest materiałem wyjątkowo odpornym na powstawanie zagnieceń, co sprawia, że jest to materiał szczególnie komfortowy w użytkowaniu. Białą tkaninę Panamę można haftować, sprawdzi się także w druku m.in. sublimacyjnym. Uniwersalna tkanina Panama jest materiałem szeroko stosowanym w wielu branżach m.in. reklamowej, dekoracyjnej oraz do produkcji szat liturgicznych. 

Walory użytkowe:

 • tkanina Stretch Panama to materiał poliestrowy o splocie panamowym,
 • poliestrową tkaninę panama można prać i prasować w niskich temperaturach,
 • Stretch Panama to wytrzymała tkanina odporna na gniecenie się,
 • mocna tkanina Panama to materiał gładki, miękki i dobrze układający się,
 • gładki Stretch Panama to materiał, który sprawdzi się w druki i hafcie dekoracyjnym,
 • tkanina Panama Stretch jest uniwersalnym materiałem popularnym w wielu branżach.

Biała tkanina Panama posiada wyjątkowo dobre właściwości użytkowe, które przekładają się na jej popularność w produkcji szat liturgicznych m.in. na alby dla księży, a także do szycia sukienek i alb komunijnych dla dzieci. Stretch Panama to tkanina, z której uszyć można także pamiątkowe szatki z okazji Chrztu Świętego- ozdobione dekoracyjnym haftem i dedykacją, stanowić mogą wyjątkową pamiątkę z tej uroczystej ceremonii. Z tkaniny Panamy Stretch szyte są również stroje do codziennego użytku, jak sukienki, spodnie i żakiety- jednokolorowe lub drukowane w modne wzory. Stretch Panama to tkanina, która bardzo dobrze poddaje się drukowaniu, co pozwala na stworzenie oryginalnych projektów z wzorzystych materiałów. Gładka tkanina panama to materiał, który wykorzystać można do szycia fartuszków kuchennych lub fartuchów i zapasek dla obsługi restauracji. 

Co można wyprodukować z tkaniny Panamy Stretch MM83/ MM84?

 • tkanina Panama Stretch to materiał na szaty liturgiczne m.in. alby dla księży i ministrantów, 
 • biały Stretch Panama jest materiałem na alby i sukienki komunijne dla dzieci,
 • z białej tkaniny Panama uszyć można pamiątkowe szatki z okazji Chrztu Świętego,
 • odzież do codziennego użytku m.in. lekkie sukienki, spodnie i żakiety z tkaniny Panama,
 • tkanina Panama Stretch to materiał na fartuchy kuchenne i pracownicze dla gastronomii,
 • gładka tkanina Panama to materiał na zasłony- jednokolorowe lub drukowane w wzory,
 • poliestrowa tkanina Panama to materiał na obrus, bieżnik lub serwetę na stół,
 • Stretch Panama jest tkaniną na skirting stołowy dla sal bankietowych i restauracji,
 • pokrowce na krzesła z gładkiej i dobrze układającej się tkaniny Panama Stretch,
 • tkanina Panama Stretch to materiał na poduszki dekoracyjne i reklamowe.

Stretch Panama to tkanina miękka i bardzo dobrze układająca się, dlatego często wykorzystywana jest jako materiał na lekkie zasłony. Tkanina Panama jest materiałem, który wybierany jest przez producentów do produkcji konfekcji stołowej m.in. obrusów, bieżników i serwet do użytku domowego, ale także dla sal bankietowych, restauracji i hoteli. Stretch Panama to materiał, z którego uszyć można skirting stołowy oraz dekoracyjne pokrowce na krzesła, które wykorzystać można podczas wyjątkowych uroczystości. Materiał panama znajduje zastosowanie w branży reklamowej do produkcji upominków takich jak poduszki z logo lub dedykacją, ale z powodzeniem można wykorzystać ją do produkcji poduszek dekoracyjnych np. drukowanych w modne motywy.

Dostępne kolory tkaniny Panama Stretch MM83/ MM84:

Nasza hurtownia tkanin oferuje tkaninę Panamę Stretch w gramaturze 180g/m2 w  modnej zieleni, oraz kolorze białym i kremowym, które sprawdzą się w druku i hafcie.

Tkanina Panama Stretch MM83, MM84, kol. białym (0001)

Tkanina Panama Stretch MM83, MM84, kol. kremowym (1002)

Tkanina Panama Stretch MM83, MM84, kol. ciemnej zieleni malachitowej(6524)