Tkanina Tkanina Blackout BA23

Blackout to tkanina zaciemniająca na modne zasłony do zastosowania w domu, bazach noclegowych i salach konferencyjnych.

Opis tkaniny:

Blackout BA23, to tkanina poliestrowa o grubym splocie skośnym, który tworzy materiał składający się z trzech warstw- warstwa środkowa to przędza w kolorze czarnym, która przeplatana jest z przędzą „zewnętrzną” w innym lub tym samym kolorze. Stworzona w ten sposób tkanina blackout, która stosowana jest głównie na zasłony zaciemniające i rolety rzymskie i kotary, skutecznie ogranicza dostęp światła do pomieszczeń. Materiał na zasłony zaciemniające to tkanina wytrzymała na rozciąganie i łatwa w codziennej pielęgnacji. Poliestrowa tkanina blackout jest miękka, matowa i dobrze układająca się, dlatego nie słabnie jej popularność w branży dekoracyjnej do produkcji zasłon gładkich, jak i drukowanych, ponieważ materiał blackout sprawdza się także w druku. 

Walory użytkowe:

  • Blackout BA23 to tkania poliestrowa o grubym, warstwowym splocie skośnym,
  • środkowa- czarna warstwa tkaniny blackout, ogranicza dostęp promieni słonecznych do wnętrza,
  • Blackout- materiał na zasłony zaciemniające to tkanina praktyczna i łatwa w pielęgnacji,
  • gruba tkanina Blackout to materiał odporny na rozciąganie,
  • tkanina zaciemniająca typu blackout, to materiał popularny w branży dekoracyjnej,
  • gładka tkanina Blackout BA23, to materiał, który można drukować w modne wzory,

Tkanina zaciemniająca Blackout BA23, to materiał, który jest jednocześnie praktyczny i dekoracyjny. Na wiele lat zasłony przestały być modne- uznano, że praktyczne rolety są wygodniejsze, nie przywiązywano też uwagi do tego aby stanowiły ozdobę okna. W ciągu ostatnich kilku lat zaczęto dużo bardziej zwracać uwagę na wystrój wnętrz i łączenie funkcji dekoracyjnej i praktyczności zasłon. W ten trend doskonale wpisała się tkanina Blackout BA23, która bardzo dobrze łączy w sobie te dwie funkcje- jest elegancka i stylowa, do tego pozwala odpowiednio zaciemnić pomieszczenie, kiedy jest taka potrzeba. W nieco większej skali, niż ma to miejsce w domowym zaciszu, zasłony z tkaniny blackout w formie kotar wykorzystywane są do zaciemniania pomieszczeń takich, jak sale konferencyjne i wykładowe, w których często prezentuje się informacje za pomocą projektora. Materiały na zasłony zaciemniające stosowane są także w pokojach hotelowych, gdzie pozwalają gościom na aklimatyzację i spokojny sen po wyczerpującej podróży. 

Co można wyprodukować z tkaniny Blackout BA23?

  • gładkie zasłony zaciemniające z tkaniny blackout do salonu, sypialni i pokoju dziecięcego,
  • eleganckie rolety zaciemniające do kuchni z materiału Blackout BA23,
  • drukowane w modne wzory rolety zaciemniające i zasłony z tkaniny blackout,
  • materiał na zasłony zaciemniające sprawdzi się też na kotary do sal wykładowych i konferencyjnych,

Zasłony z tkaniny blackout to element wystroju, który sprawdzi się w nowoczesnym salonie, kiedy chcemy w ciągu dnia obejrzeć film wyświetlany z projektora- to doskonała propozycja dla kinomaniaków. Elegancka i gładka tkanina blackout to również materiał na zasłony zaciemniające do pokoju dziecięcego. Szczególnie tutaj np. w sezonie wiosenno-letnim, kiedy świt przychodzi wcześnie (za wcześnie), zasłony ograniczające dostęp światła, spełnią swoją rolę- pozwolą na dłuższy sen dziecka… i rodziców. Tkaniny blackout pozwalają na zachowanie intymności i osłonięcie się od świata zewnętrznego, dodatkowo to materiały niezwykle stylowe i eleganckie. Równie gustownie prezentują się rolety rzymskie z tkaniny blackout- układają się w eleganckie fałdy, dodając wnętrzu szyku i nieco romantycznego charakteru. Gładki Blackout BA23 to tkanina, która świetnie sprawdzi się do druku- zasłony zaciemniające nie muszą być jednolite. Drukowane rolety zaciemniające i zasłony z tkaniny blackout świetnie sprawdzą się w nowoczesnym salonie np. zadrukowane geometrycznym deseniem lub romantycznym wzorem akwarelowym. Zasłony zaciemniające z materiału blackout z postaciami z ulubionych kreskówek lub delikatnym motywem drobnych kwiatuszków, to propozycja, która sprawdzi się w pokoju dziecięcym.

Dostępne kolory tkaniny Blackout BA23:

Tkanina Blackout BA23 występuje u nas w jasnym beżu, który sprawdzi się także do druku na rolety zaciemniające i zasłony. Posiadamy również w ofercie tkaniny blackout w palecie modnych i uniwersalnych szarości oraz głębokiej czerni.

Tkanina Blackout w kolorze gołębiej bieli (0004)

Tkanina Blackout w kolorze kości słoniowej (1113)

Tkanina Blackout w c. zieleni butelkowej (6716)

Tkanina Blackout w kolorze platynowej szarości (8505)

Tkanina Blackout w kolorze chłodnego grafitu (8601)

Tkanina Blackout w kolorze czarnym (9077)

Kolory tkaniny Blackout BA23 wyświetlane na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.