Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U

Elanobawełna Ripstop 1305 to szczególnie wytrzymała tkanina do produkcji m.in. odzieży w stylu militarnym, pokrowców, plecaków oraz wzmocnień do odzieży roboczej i turystycznej.

Opis tkaniny:

Tkanina Ripstop 1305U to elanobawełna, która w składzie zawiera włókna syntetyczne poliestrowe jak i naturalne bawełniane. Ripstop jest tkaniną, która w procesie tkanina, wzmocniona została grubszą przędzą, w równych odstępach, w osnowie i wątku. Ten sposób tkania pozwala na stworzenie tkaniny wzmacnianej z typowym dla ripstopu widocznym krzyżowaniem się wątku i osnowy, które tworzy na tkaninie strukturę kratki. Elanobawełna Ripstop 1305U to bardzo dobre połączenie dobrych cech naturalnej bawełny i poliestru. Wytrzymała elanobawełna to tkanina, której zadaniem jest sprawdzić się podczas intensywnego użytkowania- to materiał wytrzymały na rozdzieranie i strzępienie. Ripstop jest elanobawełną nie podatną na rozciąganie, przy tym to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne i tarcie. Mocna tkanina, jaką jest ripstop to materiał łatwy w pielęgnacji, ponieważ obecność w składzie włókien poliestrowych sprawia, że jest on szybkoschnący- natomiast obecność bawełny poprawia oddychalność materiału i zapobiega elektryzowaniu się.

Walory użytkowe:

 • materiał Ripstop 1305U to tkanina o splocie płóciennym wzmacnianym grubszą przędzą,
 • tkanina ripstop jest elanobawełną  zawierającą w składzie poliester i bawełnę,
 • ripstop to tkanina odporna na uszkodzenia mechaniczne takie jak rozerwanie, przetarcie,
 • wytrzymała tkanina ripstop nie jest podatna na rozciąganie dzięki mocnemu splotowi,
 • odpowiedni skład tkaniny sprawia, że materiał nie elektryzuje się i jest oddychający,
 • elanobawełna to materiał łatwy w pielęgnacji i komfortowy w użytkowaniu,
 • mocny materiał ripstop jest tkaniną szeroko stosowaną do produkcji odzieży i akcesoriów tekstylnych.

Wytrzymały materiał ripstop, popularny jest w wielu branżach do produkcji odzieży i akcesoriów tekstylnych, które wymagają mocnej i trwałej tkaniny. Często też wybierany jest jako tkanina o ciekawym wzornictwie i strukturze, które wpisują się w koncepcję danego projektu. Elanobawełna 1305U to tkanina ripstop, z której uszyć można odzież wierzchnią, jak np. bluzy i kurtki, które sprawdzić się mogą jako odzież zawodowa dla służb mundurowych, odzież robocza, ale także jako część codziennego stroju w stylu militarnym. Z  mocnego materiału ripstop, ze wzorem kamuflażowym, szyje się odzież dla grup rekonstrukcyjnych, dla ASG i fanów survivalu. Tkanina Ripstop 1305U może zostać wykorzystana jako główny materiał lub jako elementy wzmacniające konstrukcję np. na okolice łokci i kieszeni w polarach lub nakolanniki w spodniach. Spodnie z tkaniny ripstop popularne są wśród fanów wędkarstwa i myślistwa- wszędzie tam, gdzie pożądana jest tkanina o dobrych właściwościach wytrzymałościowych i użytkowych.

Co można wyprodukować z Elanobawełny Ripstop 1305U?

 • Z tkaniny ripstop uszyć można odzież wierzchnią zawodową oraz codzienną,
 • odzież dla miłośników militariów i survivalu  z wytrzymałej tkaniny Ripstop 1305U,
 • materiał ripstop wykorzystać można do produkcji elementów wzmacniających konstrukcję odzieży, 
 • solidne torby i saszetki na ramię z trwałej tkaniny ripstop- gładkie lub wzorzyste,
 • tkanina ripstop jest materiałem na worko-plecaki, które sprawdzą się podczas letnich wędrówek,
 • wytrzymałe na intensywne użytkowanie czapraki jeździeckie z elanobawełny ripstop,
 • wzmacniana tkanina ripstop to materiał na piórniki i kosmetyczki o ciekawym wzornictwie,
 • pokrowce do przechowywania sprzętu np. turystycznego  z elanobawełny ze strukturą ripstop.

Elanobawełna 1305U to tkanina ripstop, z której uszyć można akcesoria w stylu militarnym ze wzorami kamuflażowymi lub z jednokolorowego materiału z fakturą kratki. Z tkaniny ripstop wyprodukować można różnego rodzaju saszetki np. nerki ( torby biodrowe), lub torby na ramię. Materiał ripstop sprawdzić się może jako tkanina na worko-plecaki- jednokolorowe lub ze wzorem kamuflażowym. Elanobawełniana tkanina ripstop wykorzystana może być jako materiał wierzchni do produkcji czapraków jeździeckich, które muszą być szczególnie odporne na tarcie, które pojawia się pod siodłem podczas jazdy na koniu. Ciekawa struktura i wzornictwo materiału ripstop sprawiają, że może to być także tkanina na piórnik lub kosmetyczkę. Pokrowce z  mocnej tkaniny ripstop sprawdzić się mogą do przechowywania sprzętu wędkarskiego, myśliwskiego lub turystycznego np. na  kije trekkingowe.

Dostępne kolory Elanobawełny Ripstop 1305U :

Posiadamy w ofercie elanobawełnianą tkaninę Ripstop 1305U w jednolitych kolorach: brązie, ciemnym granacie, zieleni khaki oraz wzorach kamuflażowych takich jak dark camo (niebieskie moro), piksel w odcieniach khaki i kamuflażu Wojska Polskiego pantera/ woodland.

 

Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U w kolorze ciemnym musztardowym (4234)

Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U w kolorze ciemnego granatu (5075)

Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U w kolorze jasnego khaki (6115)

Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U w kolorze ciemnej oliwki (6422)

Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U w kolorze khaki (6519)

Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U w kolorze czarnym (9077)

Zdjęcie przedstawia art. 1305U, typu RIP-STOP (80% poliester, 20% bawełna, gramatura 200 g/m2, szerokość 150 cm) we wzorze moro (nr. 422) w przybliżeniu, pod lupą, ukazanie struktury tkaniny.
Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U we wzorze moro Pantera Woodland (422)
Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U we wzorze moro Pantera Woodland (422)
Zdjęcie przedstawia art. 1305U, typu RIP-STOP (80% poliester, 20% bawełna, gramatura 200 g/m2, szerokość 150 cm) we wzorze moro (nr. 701) ukazanie wzoru tkaniny.
Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U we wzorze moro Multi Cam (701)
Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U we wzorze moro Multi Cam (701)
Zdjęcie przedstawia art. 1305U, typu RIP-STOP (80% poliester, 20% bawełna, gramatura 200 g/m2, szerokość 150 cm) we wzorze moro (nr. 923) ukazanie wzoru tkaniny.
Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U we wzorze moro Liść Dębu (923)
Tkanina Elanobawełna RIPSTOP 1305U we wzorze moro Liść Dębu (923)

Kolory Elanobawełny RIPSTOP 1305U wyświetlane na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.