Tkanina Elanobawełna Pluton 1106EU

Elanobawełna Pluton 1106EU to materiał na odzież roboczą, mundury, kurtki codzienne oraz konfekcję stołową taką jak obrusy, bieżniki i serwety.

Opis tkaniny:

Elanobawełna Pluton 1106 to certyfikowana tkanina o składzie 65% PES i 35% bawełny, gramaturze 260g/m2 i szerokości 150cm. Materiał ten charakteryzuje się gęstym splotem skośnym- na powierzchni tkaniny widoczny jest wyraźny ukośny prążek wynikający z zastosowanego splotu. Tkanina na odzież roboczą to materiał bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i rozciąganie, co jest szczególnie ważne w przypadku odzieży zawodowej użytkowanej często w trudnych warunkach i przy dużych obciążeniach działających na odzież. Elanobawełny z których powstanie odzież robocza muszą być odporne na wielokrotne pranie i prasowanie- oferowana przez nas elanobawełna Pluton 1106E to tkanina, którą można prać w temperaturze do 60°C. Materiały, które posiadamy w ofercie to również kolorowe tkaniny na odzież roboczą, dlatego bardzo ważne jest aby były to tekstylia o trwałych wybarwieniach, które nie zmieniają się pod wpływem detergentów. Mimo niewątpliwej odporności, elanobawełna Pluton 1106E, to również materiał na ubrania robocze, który jest miękki i dobrze układający się, co jest szczególnie ważne podczas codziennego użytkowania. 

Walory użytkowe:

 • Pluton 1106E to elanobawełna certyfikowana o gramaturze 260g/m2 i szerokości 150cm,
 • tkanina Pluton 1106E to materiał o składzie 65% PES i 35% bawełny,
 • elanobawełna to tkanina o mocnym skośnym splocie z charakterystycznym ukośnym prążkiem,
 • tkanina na odzież roboczą to materiał wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i rozciąganie,
 • elanobawełna na ubrania robocze to materiał odporny na wielokrotne pranie i prasowanie,
 • kolorowe elanobawełny na odzież roboczą posiadają trwałe wybarwienia,
 • elanobawełna Pluton 1106E to tkanina miękka i dobrze układająca się- komfortowa w użytkowaniu.

Tkanina na odzież roboczą to elanobawełna, która popularna jest wśród producentów jako materiał na wytrzymałe kurtki robocze, ogrodniczki i spodnie. Zastosowań elanobawełny Pluton 1106E jest jednak dużo więcej- w zależności od branży dla której jest przeznaczona, można wyprodukować z niej odzież ochronną lub np. fartuchy i zapaski kelnerskie dla gastronomii. Z elanobawełny produkowane są kamizelki robocze, taktyczne, ale także dla wędkarzy- to materiał uniwersalny w zastosowaniu. Elanobawełna na odzież roboczą, łączy w sobie najlepsze cechy poliestru i bawełny, dlatego jest to materiał komfortowy nawet podczas wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach. Materiały na ubrania robocze sprawdzają się do produkcji odzieży dla służb mundurowych np. wojska, pracowników ochrony mienia i zakładów usług kominiarskich. Bogata paleta kolorystyczna elanobawełny, która posiadamy w ofercie, pozwala na dobranie kolorystyki preferowanej przez konkretną branżę. 

Co można wyprodukować z Elanobawełny Pluton 1106E?

 • wytrzymała elanobawełna to materiał na komfortowe kurtki robocze i bluzy,
 • ochronne spodnie i ogrodniczki z trwałej tkaniny na ubrania robocze,
 • fartuchy i zapaski kelnerskie z łatwej w pielęgnacji elanobawełny Pluton 1106E,
 • wygodną odzież dla służb mundurowych m.in. wojska, ochrony i zakładów kominiarskich,
 • odzież wierzchnią do codziennego użytku np. kurtki koszulowe i parki z mocnej elanobawełny,
 • torby wielokrotnego użytku i wytrzymałe shopperki z tkaniny na odzież roboczą,
 • świąteczne i codzienne haftowane serwety i bieżniki dekoracyjne z białej elanobawełny.

Elanobawełna Pluton 1106 to tkanina, która posiada wiele nietypowych zastosowań- nie związanych z produkcją odzieży zawodowej. Tkaniny na odzież roboczą to materiały, które doskonale sprawdzają się do produkcji odzieży wierzchniej codziennego użytku np. modnych kurtek koszulowych, a także na parki, które cieszą się dużą popularnością w sezonie wiosenno-letnim. Elanobawełna, która zwykle wykorzystywana jest na ubrania robocze, to tkanina, która może znaleźć zastosowanie w produkcji toreb wielorazowych. Torby ekologiczne z elanobawełny będą trwałe i łatwe w pielęgnacji, ponieważ elanobawełna to tkanina wyjątkowo odporna na intensywne użytkowanie. Pluton 1106E to tkanina, która dobrze sprawdza się w hafcie, dlatego stosowana jest do produkcji serwet i bieżników dekoracyjnych świątecznych i do codziennego użytku. 

Dostępne kolory Elanobawełny Pluton 1106E :

Posiadamy w ofercie elanobawełnę w kolorze białym i palecie kolorystycznej barw, które są typowe dla odzieży roboczej tj. pomarańcz, czerwień, khaki, odcienie granatu, niebieski w odcieniu chabrowym, zielenie, szarości i czerń.

 

Tkanina Elanobawełna Pluton 1106EU w kolorze śnieżnobiałym (0001)

Tkanina Elanobawełna Pluton 1106EU w kolorze mocnego pomarańczu (2861)

Tkanina Elanobawełna Pluton 1106EU w kolorze jasnego beżu (4008)

Tkanina Elanobawełna Pluton 1106EU w kolorze oceanicznego granatu (5010)

Tkanina Elanobawełna Pluton 1106EU w kolorze ciemnego granatu (5075)

Tkanina Elanobawełna Pluton 1106EU w kolorze atramentowym (5864)

Tkanina Elanobawełna Pluton 1106EU w kolorze mocnego grafitu (8914)

Tkanina Elanobawełna Pluton 1106EU w kolorze czarnym (9077)

Kolory Elanobawełny Pluton 1106E wyświetlane na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.