Tkanina Elanobawełna Lukas 1105EU

Elanobawełna Lukas 1105 to wytrzymały materiał na odzież roboczą, kurtki, czapki i obrusy.

Opis tkaniny:

Tkanina 1105E to certyfikowana elanobawełna, branżowo nazywana „Lukas” o składzie zawierającym 65%PES i 35 %bawełny. Przędza zastosowana do wyprodukowania elanobawełny 1105E to mieszanka poliestru i bawełny, która sprawia, że z obu tych surowców można wydobyć ich najlepsze cechy użytkowe- wytrzymałość i przyjazność dla skóry, które przekładają się na komfort użytkowania odzieży wyprodukowanej z tej mocnej tkaniny. Elanobawełna Lukas, to tkanina o wysokiej gramaturze i splocie skośnym, typowym dla tkaniny na odzież roboczą. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozciąganie, tarcie i uszkodzenia mechaniczne- to szczególnie istotne dla tkanin, które na co dzień poddawane są dużym obciążeniom. Elanobawełna na ubrania robocze to tkanina łatwa w codziennej pielęgnacji i trwała mimo wielokrotnego prania w temperaturach do 60°C. Materiał do produkcji odzieży zawodowej występuje u nas w bogatej palecie kolorystycznej, ponieważ każda branża wyróżnia się typowymi dla siebie barwami- mimo intensywnego użytkowania i częstego prania, elanobawełny posiadają trwałe wybarwienia, są też przyjemne dla skóry, a co za tym idzie- komfortowe w codziennym korzystaniu z nich w pracy, czy podczas weekendowych wyjazdów na wędkowanie.

Walory użytkowe:

 • Lukas 1105E to tkanina na odzież roboczą o składzie 65% PES i 35% bawełny,
 • mocny splot sprawia, że elanobawełna to tkanina wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i tarcie,
 • odzież robocza z elanobawełny jest trwała i odporna na wielokrotne pranie i prasowanie,
 • elanobawełna w kolorze posiada trwałe wybarwienia odporne na detergenty,
 • ubrania robocze z elanobawełny Lukas 1105E są komfortowe w użytkowaniu.

Tkanina na ubrania robocze to materiał, który musi spełniać funkcję ochronną, ale też być przyjazny dla skóry i komfortowy podczas wielogodzinnej pracy w wymagających warunkach. Mieszanka poliestru i bawełny pozwala na korzystanie z dobrych cech obu surowców- elanobawełna Lukas 1105E to materiał, który popularność zawdzięcza wszystkim swoim właściwościom wytrzymałościowym i praktyczności w codziennym użytkowaniu. Z mocnej elanobawełny szyte są koszule robocze i bluzy- materiał ten wykorzystywany jest także jako materiał wierzchni do kurtek zawodowych. Lukas to wszechstronna elanobawełna, która doskonale sprawdzi się na kamizelki np. dla ratowników medycznych, pracowników ochrony lub wędkarzy. Tkanina na odzież roboczą popularna jest wśród producentów spodni roboczych, które mogą być wykorzystywane m.in. dla służb mundurowych i pracowników firm gastronomicznych. Bardzo popularne są ogrodniczki robocze, które nie tylko chronią pracowników, ale też posiadają różnego rodzaju kieszenie, które można wykorzystać do przenoszenia narzędzi. 

Co można wyprodukować z Elanobawełny Lukas 1105E?

 • odporna elanobawełna to tkanina na koszule, kurtki i bluzy robocze,
 • praktyczne kamizelki z elanobawełny Lukas m.in. dla ratowników medycznych,
 • spodnie i ogrodniczki robocze z przydatnymi kieszonkami z tkaniny na odzież roboczą,
 • odzież dla pracowników gastronomii i obsługi restauracji np. fartuchy i zapaski z elanobawełny,
 • wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu ubrania robocze dla pracowników służb mundurowych np. policji i wojska,
 • lekkie kurtki i parki z mocnej elanobawełny do codziennego użytku
 • elanobawełna to tkanina na czapki robocze lub kapelusze turystyczne,
 • haftowane lub drukowane serwety i bieżniki codzienne i świąteczne z białej elanobawełny.
 • torby ekologiczne (wielorazowe) z gładkiej tkaniny na odzież roboczą.

Lukas 1105E to wszechstronna elanobawełna, która z powodzeniem sprawdza się do produkcji odzieży dla pracowników restauracji- kucharzy i kelnerów np. na fartuchy ochronne, spodnie i zapaski kelnerskie. Wytrzymała tkanina na ubrania robocze popularna jest także tam, gdzie dobra prezencja jest szczególnie ważna tzn. w produkcji odzieży dla służb mundurowych m.in. policji i wojska, ale także na co dzień do produkcji lekkich kurtek wiosenno- letnich. Tkanina Lukas to elanobawełna szeroko stosowana do produkcji różnego rodzaju czapek ochronnych, ale też kapeluszy turystycznych. Materiał na ubrania robocze bardzo dobrze zachowuje się w hafcie i druku, dlatego sprawdza się również do szycia ozdobnych obrusów, serwet i bieżników- gładkich lub z motywami świątecznymi. Wytrzymała elanobawełna to także tkanina na torby ekologiczne (wielorazowe), które sprawdzą się nie tylko na zakupach, ale też na wakacyjne wyjazdy.

Dostępne kolory Elanobawełny Lukas 1105E :

Oferujemy elanobawełnę w kolorze białym i bogatej palecie kolorów, które są typowe dla odzieży roboczej tj. pomarańczu, czerwieni w różnych odcieniach, granatu, niebieskiego w odcieniu chabrowym, zieleni butelkowej, szarości i czerni.

 

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze śnieżnobiałym (0001)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze czerwieni meksykańskiej (3017)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze czekoladowym (4015)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze jasnego granatu (5633)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze mocnego chabru(5639)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze kobaltowego niebieskiego (5650)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze ciemnego kobaltu (5657)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze ultramarynowym niebieskim (5751)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze atramentowym (5864)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze jasnej zieleni butelkowej (6711)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze chłodnej szarości (8805)

Tkanina Elanobawełna Lukas 1105 w kolorze czarnym (9077)

Kolory Elanobawełny Lukas 1105 wyświetlane na monitorze mogą się różnić od rzeczywistych. Jest to uzależnione od indywidualnych ustawień monitora. Przedstawione kolory mogą się różnić w odcieniach w danym kolorze w wyniku zmian substancji chemicznych, barwników lub użytego surowca. Powyższa paleta kolorów stanowi ofertę kolorystyczną i może się różnić od stanu faktycznego.